Розповідаємо як вибрати місце, стиль і обладнання для басейну, щоб насолоджуватися комфортом в воді і на прилеглій території
Освіжитися в спеку, поплавати з дітьми, влаштувати коктейльну вечірку і навіть попрацювати за ноутбуком. Басейн – ідеальне місце для літнього відпочинку і віддаленої роботи. Тераса біля басейну прекрасно справляється з роллю другої вітальні і їдальні, а з газону і площадки з шезлонгами виходить відмінний лаунж і зона денного сну. Наш Сервіс дає прості і корисні поради, які допоможуть вам створити басейн своєї мрії з кращими умовами для відпочинку на воді та біля неї.
Плануючи будівництво водойми, чітко визначтеся, хто і як буде його використовувати. Важливо враховувати, що водойма для гучних вечірок в будинку холостяка кардинально відрізняється від басейну для сім’ї з дітьми та представниками старшого покоління. Залежно від потреб і фізичних можливостей людей, які будуть плавати в басейні, глибина чаші може варіюватися від декількох десятків сантиметрів (дитяча зона) до декількох метрів. Для басейну сім’ї з маленькими дітьми актуально облаштування окремої дитячої ніші з малою глибиною. У ній дитина буде відчувати себе більш впевнено під час ігор на воді та навчання плаванню. А батькам буде легше контролювати його безпеку і зберігати спокій.
Мінімальний список вимог до ділянки для майбутнього котловану такий: сонячна сторона, рівний рельєф без коренів і пеньків, несипкий, а краще глинистий грунт. Глина погано пропускає вологу і зможе захистити басейн від витоку при випадковому порушенні гідроізоляції. Перед початком робіт ділянку необхідно зачистити від гілок, коренів, залишків пеньків і згладити нерівності грунту. Залежно від проекту чаша басейну може бути занурена в грунт або залишатися на його поверхні. Надійний фундамент чаші басейну формується зі спеціального вологостійкого і морозостійкого гідробетона, посиленого арматурою.
Поставтеся уважно до всього, що знаходиться в безпосередній близькості від води. В ідеалі доступ до басейну повинен бути відкритий з усіх боків. Біля води є доречними патіо, альтанки, гойдалки і обідні зони і барбекю. А ось кущі і дерева краще розташувати подалі. Коріння рослин, розташованих поблизу басейну будуть тягнутися до вологи, з часом вони можуть занадто розростися і пошкодити гідроізоляцію чаші. Листя, що падає з розташованих у водойми дерев і кущів, буде постійно засмічувати воду. І господарям доведеться чистити її частіше, ніж зазвичай.
Зона барбекю, їдальня, літня кухня і навіть робочий кабінет утворюють прекрасне сусідство з домашнім басейном. Головною стратегією облаштування відкритого басейну в стилі мінімалізм є об’єднання зеленої зони на свіжому повітрі з житловим простором самого будинку. Таке планування дозволяє залишити задушливі кімнати. І приємно проводити час з близькими або працювати з ноутбуком в комфортних умовах біля водойми.
Будівництво басейну на схилі – важке, але можливе завдання. Нагородою за зусилля стане приголомшливий вид, милуватися яким можна, не виходячи з води. На горбистій ділянці не варто намагатися зробити чашу басейну самостійно, тут не обійтися без допомоги професіоналів і спеціальної будівельної техніки.
На цій ділянці зі схилом, бетонний моноблок басейну, частково встановлений прямо в скелі. А частково занурений в грунт, є продовженням оглядового майданчика, з якої відкривається чудовий водний пейзаж.
Зелена оранжерея – ефектна прикраса території навколо басейну. Однак слід пам’ятати, що рослини додають складності догляду за водоймою. Тому до їх вибору потрібно підходити особливо ретельно. Фахівці радять не садити біля басейну нічого крім трави, особливо коли в сім’ї є діти.
Хорошим варіантом для майданчика навколо басейну стануть великі тропічні рослини в горщиках і ящиках. Які на зиму можна занести в будинок. Пальми, кактуси і будь-які види сукулентів, ліани і невеликі чагарники зроблять простір навколо басейну обжитим і затишним.