Театр починається з вішалки, а інтер’єр квартири з передпокою. Це зона непроста: вона зустрічає гостей, задає стильовий тон і більше за інших страждає від зіткнення із зовнішнім середовищем. Розповімо, чим обробити стіни в передпокої, щоб вийшло естетично, актуально і практично.
Стіни в передпокої схильні до механічних пошкоджень, уразливі до забруднень і постійно відчувають на собі перепади температур. Щоб обробка прослужила довго і виглядала пристойно, вибирайте прості в догляді зносостійкі матеріали із заявленим терміном служби не менше 7 років. Також, щоб покриття послужило довго потрібно якісно його виконати-наші професіонали допоможуть в цьому. Бажано, щоб покриття при необхідності можна було легко відреставрувати.
Покриття стін має добре переносити вологе прибирання, в ідеалі: спокійно реагувати на губки, щітки і миючі засоби.
Навіть з урахуванням всіх рекомендацій стіни передпокою допускають безліч практичних і естетичних варіантів обробки. Ми не будемо розглядати такі очевидні варіанти, як акрилові і силіконові фарби або бамбукові шпалери. Звернемо увагу на менш звичних «кандидатів».
Здатність декоративної штукатурки «дихати» добре позначається на мікрокліматі квартири, така обробка стін буде нейтралізувати підвищену вологість, і цвіль до неї не добереться.
Відрізняється вогнестійкістю, не боїться вологих ганчірок, не виділяє токсичних речовин.
Цей матеріал дає можливість експериментувати з декоративними ефектами. Актуальні рішення: декоративна штукатурка, що імітує фактуру бетону, і покриття, що створюють грубий рельєф. Але найулюбленішою в «наших» інтер’єрах залишається так звана «венеціанка» – гладке покриття, яке може бути матовим або глянцевим, імітувати мармур, граніт і інший природний камінь.
Декоративна імітація натурального каменю або цегельної кладки випускається у вигляді пластин або окремих плиток. Така обробка стін в передпокої може сформувати стиль, додати інтер’єру грубуватого заміського колориту в стилі шале або індустріального лофтового «присмаку». Добре поєднується з іншими оздоблювальними матеріалами.
З переваг: міцність, довговічність. Не боїться ні прибирання, ні вогню, ні домашніх тварин.
Головне не перестаратися з декоративністю. Фрагментарна прикраса стін і дверних прорізів, яке увійшло в моду в епоху євроремонтів, має залишитися в минулому. Від класичної рудої лофтової цегли дизайнери теж рекомендують відмовитися на користь «кладки» інших відтінків.
Така обробка вимагає обрешітки, а значить трохи «з’їсть» площі приміщення. Зате декоративних варіантів безліч і в різному ціновому діапазоні.
Бюджетні панелі з ПВХ прості в експлуатації, але, на жаль, не дуже стійкі до пошкоджень. Після удару на такій поверхні може залишитися вм’ятина. Крім того, матеріал швидко вицвітає на сонці.
Проте, панелі з негорючого пластика стануть більш прийнятним варіантом, ніж міцна і екологічна обробка з МДФ, яка, при всіх своїх перевагах, відрізняється горючістю.
У 2020 році дизайнери переосмислюють роль керамограніта і керамічної плитки в інтер’єрі. Керамограніт активно перебирається з підлоги на стіни, а плитка стає бажаним гостем не тільки у ванній кімнаті і кухонної зоні, а й на стінах передпокою, і навіть в спальні і вітальні. В тренді великоформатні настінні модулі, розміром 120 х 260 см.
Ще один матеріал, який довгі роки вів виключно підлогове життя, перебрався на стіни.
Будучи призначеним для підлоги, ламінат відрізняється гідною зносостійкістю і високою міцністю. Він невибагливий в догляді і монтажі, зігріє інтер’єр візуально і буквально – підвищить теплоізоляційні характеристики приміщення. Рішення сміливе, але виправдане співвідношенням вартості і декоративного потенціалу.