Навіщо взагалі люди прикрашають будинок картинами? І яку мету перед собою ставите особисто ви? Є кілька варіантів відповіді, можливо, вам підійде якийсь один з них, або всі відразу, або ви знайдете сто своїх варіантів. Луцьк Буд допоможе в облаштуванні вашої оселі.
Якщо ви виросли в будинку, де на стінах були картини, то минаючи підліткові бунти, все одно прийдете до того, що жити з мистецтвом приємніше. Картини будуть асоціюватися з затишним будинком. І якщо ви хочете прищепити це відчуття своїм дітям – почніть прямо зараз. Діти вберуть мистецтво – як губка вбирає воду і будуть вдячні за такий щедрий подарунок.
Мистецтво і візуальні образи – величезна частина нашої культури. Мистецтво на відстані витягнутої руки – це зовсім не те ж саме, що бачити картини тільки в музеї або галереї, за червоною мотузкою, під пильним наглядом доглядача. Спостереження за однією і тією ж картиною протягом багатьох днів, місяців і навіть років здатне відкривати нові і нові сенси.
Мистецтво – привід для розмови. Ви можете обговорювати картини в родині, з дітьми, почавши з простих сюжетних питань і закінчуючи історією і теорією мистецтва. Картина на стіні може стати центром бесіди з гостями, особливо, якщо історія її покупки і вибору була незвичайною. Картина – ціла збірка історій. Яку з них розповісти сьогодні, залежить тільки від вас.
Картина не предмет першої необхідності, а значить, знак того, що у вас є час і гроші займатися не тільки питаннями виживання і прожитку. Вибір картини багато що може сказати про власника: чи буде це копія старих майстрів, зарубіжних або вітчизняних, твір сучасного мистецтва або тиражна графіка, постер або оригінал?
Ну і головне. Картина – це не про дизайн та оформлення, картина – про ваше почуття прекрасного і настрій. Ваше особисте відчуття краси. Привезений вами з подорожі пейзаж, куплений з рук художника на мальовничій вуличці, обраний вами за світло і колір натюрморт, улюблене обличчя на портреті можуть швидко змінити настрій в кімнаті. Неважливо, скільки коштує картина і наскільки відомий її автор, якщо вона резонує з вами.
Оформлення інтер’єру: 7 простих хитрощів
Головний принцип: відштовхуватися від розмірів приміщення.
Неможливо втиснути триметрове батальне полотно в золотій рамі товщиною в лікоть в хрущовку (хоча порив гідний поваги!). Якщо вам складно уявити розмір картини – вирізуйте шаблон з паперу або будь-якого підручного матеріалу і приклеюйте скотчем на стіну. А тепер порухайте його, відійдіть подалі, наблизьтесь, оцініть з різних ракурсів. У деяких галереях є навіть послуга – картина на примірку. Це коли вибрані твори привезуть до вас додому, і на місці можна вибрати, що більше підходить.
Нехай навколо картини буде достатньо вільного місця. Мистецтво любить простір: повинні бути відступи з усіх сторін, як ніби стіна – ще одна додаткова рама, обіймає роботу, що дає їй можливість дихати. Не притискайте картини щільно до шаф, низу дивана або полицям.
Центр картини повинен знаходитися приблизно на рівні вашого погляду або трохи вище. Не вішайте роботи занадто високо, щоб не доводилося сильно закидати голову. Якщо робота висить над столом або над диваном (традиційне місце розміщення), то вам повинно бути комфортно розглядати її, коли ви сидите.
Визначтеся, куди ви хочете підібрати картину? Це може бути будь-яка кімната, крім ванної, мабуть. Там підвищена вологість згодом зіпсує будь-яку роботу, особливо графічну.
Картинам (і графіці особливо) не рекомендують яскраве сонячне світло. Так що не варто їх вішати на південну сторону. Папір з часом може вицвісти, а кольори поміняти яскравість. Найкраще непряме освітлення або спеціальне світло. Наприклад, бра або торшер, точково направлене світло, якие ви будете включати вечорами.
І так, не обов’язково потрібно вішати роботу! Велика картина може стояти на підлозі або меблях. Невелика – розміститися на полиці або підвіконні, на письмовому столі. Якщо у вас багато місця, картина може стояти на мольберті.