У сучасному будинку світла багато не буває. Він уже давно став важливою деталлю інтер’єру. Світильники в залежності від призначення допоможуть підбадьоритися або розслабитися, надати урочистість моменту або звузити світ до маленького острівця інтимності. Є кілька місць, де присутність освітлювальних приладів не просто бажано, а необхідно. Прислухаймося до порад фахівців.
Це очевидно: освітлення столу, що об’єднує сім’ю за спільною трапезою, – вдале рішення. Для цього можна використовувати точкові світильники в стелі з можливістю включати і вимикати певні зони в приміщенні. Втім часом досить повісити одну лампу безпосередньо над поверхнею столу. Бажано, щоб світло було теплим, щоб уникнути ефекту хірургічного кабінету. Якщо це відбувається на кухні – бажано окремо підсвітити місце, де готується їжа.
Безумовно, лампа на робочому столі – усвідомлена необхідність. Джерело світла можна розташувати і на полиці, яка висить над столом. Причому воно повинне бути на відстані приблизно в 50 см від поверхні стільниці. Крім того, дизайнери пропонують варіант що звисає зі стелі лампою на шнурі, довжина якого може регулюватися.
Тут світильники добре використовуються біля ліжка і туалетного столика. У даній ситуації дуже підходять настінні бра. Їх розташовують попарно біля ліжка і біля столика – з двох сторін предмета меблів. Причому для столика бажане світло, наближене до денного, оскільки воно більше підходить для нанесення макіяжу. У зони шафи з одягом і великого дзеркала теж потрібне світло, і можливо – дуже багато в вигляді численних лампочок по периметру. Буде зручно, якщо підсвічування вмонтоване в саму шафу або раму дзеркала.
Де б не розташовувалися диван і крісло – у вітальні або кухні-їдальні – лампа поруч необхідна. Велику люстру в центрі стелі добре доповнити більш дрібними джерелами світла, розташованими у відповідних зонах, включаючи м’які меблі. Журнального столика буде достатньо світла люстри, а ось диван і крісло є притулком читання людини, тому і світла там повинно бути побільше. У цьому куточку затишку дуже добре працюють торшери.
Як правило, це – найтемніші приміщення в будинку. Тому не варто шкодувати лампочок на їх освітлення. Точкові світильники на стелі вздовж стін допоможуть візуально розширити коридор. Відстань між ними – на розсуд господарів, але не варто знижувати його до менше 50 сантиметрів. На кожен квадратний метр досить двох лампочок. У передпокої бажано підсвітити вхідну зону і дзеркало.
У цій кімнаті теж зазвичай не буває вікон, тому вона вимагає світла. Симетричні лампочки з боків дзеркала, підсвічування шаф, світло над ванною, дверима і душовою кабіною – все це зробить життя комфортнішим.
Верх розкоші – підсвічені картини або скульптури. Тут світло повинне бути вкрай делікатним, щоб не нашкодити твору мистецтва. Таке підсвічування краще вибирати з фахівцями.
Досить часто останнім часом дизайнери оснащують приміщення точковими світильниками, вбудованими в підлогу, в стіни, дверні або віконні прорізи. Це виглядає досить ефектно в віталень або столових, особливо – якщо таким чином приміщення розділяється на функціональні зони. При відключенні великого світла – потужних люстр і торшерів – дрібні лампочки створюють відчуття затишку і відокремленості.
Засклена лоджія в загальному залита світлом, але ввечері і вночі там теж потрібне його джерело. Тут можна діяти, як в коридорі – використовувати вбудовані точкові світильники на стелі. Часом досить пари настінних бра. А якщо на лоджії стоїть м’який куточок, то його можна доповнити торшером. Там же, як правило, в достатку стоять квіти – їм бажано обладнати підсвічування.
Звертайтесь в Наш Сервіс і ми забезпечимо вам якісне освітлення.