Відтінки стають складнішими, поєднання – сміливішими, технології – «розумнішими», а дивани – нижчими. Подивимося, які тренди прописалися в інтер’єрі вітальні в 2021 році.
У дизайнерських інтер’єрах довгий час переважала колірна нейтральність, втілена в світлих природних тонах. Сьогодні в пріоритеті більш складні відтінки і їх виразні поєднання. Палітра як і раніше надихається природою, але стає сміливішою і більш насиченою.
Раніше колірні контрасти в інтер’єрі вітальні задовольнялися роллю делікатних акцентів, сьогодні в моді масштабна робота з кольором. Точніше кажучи: знову в моді. Колор-блок – не новий прийом в дизайні, він з’явився ще сто років тому за часів Баухауса і активно використовувався в 80-ті, коли в тренді був сміливий мемфіс.
Кольорові блоки в вітальні можуть утворювати контрастні поєднання геометричних фігур, як на абстрактних картинах Мондріана, але сувора геометричність не обов’язкова. У широкому сенсі колор-блок – це масштабні кольорові плями, які можуть бути як акцентними пофарбованими стінами, так і приймати форму диванів, килимів, дверей та інших габаритних елементів.
Шпалери 2021: тренди для ваших стін
Споживчі та дизайнерські симпатії в цьому році належать землистим відтінкам. Ця багата природна палітра, що включає теплий рудий колір, що нагадує про нагріту сонцем глину, глибокі темні відтінки чорнозему і спокійні бежеві тони.
Модні інтер’єри віталень в 2021 році прагнуть до зігріваючої колірній гами, що закликає зберігати оптимізм і спокій. Також в тренді сонячні, небесні і трав’янисті відтінки – антистресовий набір, з яким вітальня буде нагадувати тривалу вилазку на пікнік.
Одноманітна гарнітура – один з головних антитрендів в сучасній вітальні. Традиційні композиції з диванів і крісел тепер вимагають контрастності, свободи та індивідуальності. Модний прийом: поєднання дивана і крісел різних форм, кольорів і фактур. Не обов’язково все відразу.
Запорукою гармонійного союзу різнопланових м’яких меблів може стати об’єднуючий фактор. Якщо ви вибрали контрастні відтінки, диван і крісла поріднить фактура оббивки, загальна геометрія або стильова концепція. Можна піти й іншим шляхом: вибрати різні за стилем і дизайном об’єкти і об’єднати їх в гармонійну композицію за рахунок одного кольору або принту.
Цікаво виглядають і поєднання без різких контрастів, коли для дивана і крісел вибирають споріднені відтінки, що відрізняються один від одного на пару тонів.
Втім, дивани і крісла взагалі не зобов’язані мати щось спільне. В дизайні вітальні в 2021 році вітається еклектика і найнесподіваніші сполучення.
Не можна сказати, що мінімалізм в дизайні інтер’єру відходить у минуле. Але не мінімалізмом єдиним: паралельно набирає популярність повністю протилежна концепція – максималізм. Це тенденція добре простежується в роботах зарубіжних дизайнерів, які пропонують деталізоване еклектичне втілення ідеї про те, що інтер’єр повинен бути відображенням індивідуальності свого власника.
Максималізм – хороша платформа для самовираження. Яка на відміну від мінімалізму – прихильника ідеальної чистоти, дорогих матеріалів і вивірених пропорцій, допускає неідеальності, любить вінтаж та нічого не боїться.
Модний дизайн вітальні в 2021 році багато уваги приділяє висоті і формі диванів. Один з найбільш трендових варіантів – низький диван, який виглядає так, ніби пропонує «заземлитися» і заспокоїтися. Найчастіше такі дивани секційні і можуть вільно переміщатися в просторі, змінюючи свою конфігурацію.
Форми у низьких диванів можуть бути різні. Але наймодніша – округла, плавна, що відсилає до сміливих інтер’єрів 70-х.
Еклектика і фьюжн: різні підходи до змішання стилів
За природою можна не тільки підглядати, переймаючи форми і кольори. Але і безпосередньо з нею взаємодіяти. Інтенсивне озеленення інтер’єрів – не локальний мікротренд, а глобальна тенденція. Яка пускає «коріння» в квартирах по всьому світу. Причина цього явища вже звучить банально: люди стали більше часу проводити в своєму житловому просторі. І прагнуть зробити його максимально антистресовим і наближеним до природи.
У мінімалістичних інтер’єрах кімнатні рослини перетворюються в живий декор. Повністю позбавляючи від необхідності в додаткових прикрашень, в інтер’єрах, що тяжіють до максималізму. Зелені друзі людини взаємодіють з насиченим декоративним оформленням. Рослини при цьому можна вибирати екзотичні і масивні. Цього літа виріс попит на середземноморські рослини, що нагадують про відпочинок на морському узбережжі.
Крайня форма тренду: перетворити кімнату в міні-сад.
Візуально дизайн вітальні в 2021 році прагне до всього натурального і природного. Але він же тяжіє до високотехнологічної «начинки». М’які меблі з зарядками для мобільних телефонів, вбудованими в підлокітник, системи клімат-контролю, смарт-колонки, «розумні» світлові сценарії, якими можна управляти з мобільного пристрою – все це про зручність.
Інтер’єр вітальні 2021 переслідує головну мету – стати тією самою зоною комфорту, з якої не хочеться виходити.