Луцьк Буд розповідає про стилі в інтер’єрі.
“Потертий шик” родом з Великобританії. До кінця XX століття він став популярний і в США. Однією з найпомітніших фігур в цьому стилі є дизайнер Рейчел Ешвелл – засновник і головний герой стилю.
Головне правило Шеббі шику – створення затишної і домашньої атмосфери, гра з антикваріатом, світлими відтінками і текстилем. Такий інтер’єр складно перевантажити декором, більш того, – його потрібно перевантажувати і дуже важливо використовувати для прикраси речі з історією.
Шеббі шик – інтер’єр з душею, а не вітрина з дрібничками. І тут ховається головний підступ: можна спорудити ляльковий будиночок, але справжній інтер’єр з характером без уваги до деталей не вийде.
Всі меблі повинна говорити про те, що їм багато років (навіть якщо це не так): зістарене покриття, потертості, класичні деталі, – все буде підкреслювати єдність стилю.
Допускаються навіть невеликі поломки меблів – це підкреслює, що предмет важливий і потрібний інтер’єру незважаючи на дефекти. Меблі прямокутної форми краще не використовувати, щоб вони не вибивалися із загальної картини і не порушувала м’якість обрисів.
Штучне зістарювання поверхонь дуже до речі. Злегка облуплені стелі і потерта дерев’яна підлога, стіни з безліччю шарів фарб. Венеціанська ліпнина чудово впишеться.Створити дефекти на шпалерах складніше, тому можна відразу купувати їх з легкої патиною. Не лякайтеся, вибір вас приємно здивує.
Ніяких різких ліній і геометричних візерунків. Тільки плавність і м’якість. Квіткові візерунки і мережива. Візерунки з крилами і ангелятами – туди ж. Якщо зупинитеся на квіткових візерунках, то краще за все будуть виглядати троянди і півонії.
Як вже було сказано, Шеббі-шик – стиль світлих відтінків. Світлий – не означає бляклий, швидше за ніжний, легкий і заспокійливий. Різкі і контрастні кольори тут неприпустимі. Тільки білий, бежевий, колір слонової кістки і кави з молоком. А також бліді відтінки рожевого і блакитного.
Шеббі-шик – досить примхливий стиль, його дотримання безпосередньо залежить від кількості використовуваних елементів. Його не можна створити, обмежившись лише двома вазами і одним свічником. Тут важлива повнота всієї картини, динаміка різних предметів, адже повноцінний образ складається з дрібниць.
Шеббі-шик працює як дизайнерська машина часу. Унікальність його в тому, що, використовуючи класичні і вінтажні речі. Виходить створити свіжий і сучасний інтер’єр, затишний і ненав’язливий. Він відмінно підходить для заміських будинків, літніх дач і невеликих міських квартир. Ми сподіваємося, що цей невеликий гайд допоможе вам легко і сміливо втілювати ідеї в стилі Шеббі-шик і наші дизайнери вам у цьому допоможуть.