Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Еклектика і фьюжн

Еклектика і фьюжн: різні підходи до змішання стилів

Слова «фьюжн» і «еклектика» часто використовують як синоніми, це виправдано тільки в тому випадку, якщо ми абстрактно говоримо про змішання різних стилів і напрямків. У дизайні інтер’єру еклектика і ф’южн – не одне й те саме. Це стилі-однодумці з спільним завданням. Змішувати і поєднувати різностильові елементи, і єдиною метою – створювати унікальні житлові простори. Але хоч мета у них одна, засоби різні. Подивимося, де закінчується еклектика і починається фьюжн.

Читайте також – Скандинавський дзен: інтер’єр в стилі джапанді

Еклектика: вже не історизм, ще не фьюжн

Еклектичний інтер’єр – це не вимушене сусідство випадкових речей. І не «збірна солянка», в якій намішано все підряд. У еклектики є своя «рецептура».

Термін «еклектика» або «еклектизм» (від грец. Eklego – «вибираю») існував ще у II столітті. Так називався напрямок грецької філософії, що об’єднує різні концепції, запозичені з інших філософських систем.

еклектика і ф'южн

Ще один псевдо-синонім інтер’єрної еклектики – історизм. Як і еклектика він може міксувати класику і сучасність, але дуже дбайливо і вивірено, дотримуючись історичну точність, вибираючи тільки один класичний стиль і акуратно адаптуючи його під наші реалії. В інтер’єрі в стилі історизм НЕ буде світлодіодного підсвічування. Еклектика діє вільніше і може легко подружити сучасні меблі і декор з ліпниною, ошатними камінними порталами і старомодним паркетом.

еклектика і ф'южн

Еклектика ріднить між собою близькі по духу стильові напрями або використовує один стиль як основу, делікатно розставляючи контрастні стильові акценти за допомогою іншого. Популярний приклад модної еклектики: історичний стиль в поєднанні з контемпорарі, приправлений декількома виразними етнічними акцентами.

База для стильового змішання найчастіше вибирається нейтральна: світлі стіни, біла стеля, дерев’яна підлога, головна роль відводиться меблям і декору.

Еклектичні інтер’єри незвичайні, художні, деталізовані, несхожі один на одного. Їх хочеться розглядати і розгадувати.

еклектика і ф'южн

Еклектичні простори не повинні викликати відчуття творчого хаосу. Всі предмети тут ладнають між собою, об’єднані загальним настроєм або темою. Ефекту допомагають домогтися повторювані образи: родинні лінії в меблевій геометрії, візерунки і відтінки в принтах, різні елементи, виконані з ідентичних матеріалів. Без дизайнерського чуття зібрати такий інтер’єрний гербарій чи вийде.

Звертайтесь в Наш Сервіс і ми забезпечемо вам стильну оселю.

Ф’южн: свобода, але не кітч

Стиль фьюжн (англ. Fusion – «злиття») можна назвати ідейним послідовником еклектики. Фьюжн виходить на інтер’єрну сцену в кінці XX століття. Пропонуючи об’єднати в одному просторі на перший погляд суперечливі і несумісні ідеї. Весь фокус у тому, щоб «поєднання непоєднуваного» виглядало цілісно і гармонійно.

Фьюжн сміливіше еклектики, фьюжн контрастніше, фьюжн остаточно розв’язує фантазії руки і вільно трактує історію.

еклектика і ф'южн

Якщо делікатна еклектика працює з двома-трьома стилями, глобальний фьюжн ні в чому себе не обмежує, сміливо міксуючи епохи і країни, зіштовхуючи різні культурні традиції і образи.

Фьюжн чи сумісний з мінімалізмом, як і еклектика він тяжіє до деталізації, достатку декору і фактур. Цей стиль- це скоріше про інтер’єрний максималізм, але без відчуття надмірності, допомагає в цьому найчастіше все та ж нейтральна обробка.

еклектика і ф'южн

Фьюжн працює на межі кітчу, але не забуває про помірність. Вся різношерста компанія з обробки, меблів і декору в такому інтер’єрі повинна бути об’єднана спільною концепцією. Така обстановка, хоч і побудована на контрастах, виглядає завершеною.

Фьюжн не любить традиційні планування і жорстке розділення на функціональні зони. Зв’язок між об’єктами в такому просторі продиктована швидше емоціями, ніж функціональністю. При цьому у інтер’єру в стилі ф’южн немає завдання епатувати або розсмішити. Його мета – розповісти особисту історію своїх мешканців.

еклектика і ф'южн

Головний інгредієнт інтер’єру в стилі ф’южн – хороший смак і здоровий глузд, без них він може перетворитися в хаос. Порушувати правила теж потрібно з розумом.

Будь-який проект інтер’єру – все одно що зшите на замовлення плаття, і якщо проекти, виконані в рамках одного стилю, можна порівняти з класичним кроєм, то ф’южн і еклектика – це екстравагантні дизайнерські моделі, другого такого «сукні» не знайдеш. Створювати унікальне завжди складніше, таку роботу варто довірити досвідченому дизайнеру інтер’єру.

Подзвоніть нам