Підбір матеріалу для будівництва приватного будинку – завдання не з простих. Крім традиційних дерева і цегли популярні і сучасні матеріали на основі бетону. Завдяки різним технологіям виготовлення і створення в тілі блоків штучних порожнин вдається отримати легкий і міцний матеріал з відмінними тепло- і звукоізоляційні властивості. Що краще вибрати для будівництва будинку – газобетон або пінобетон? Давайте подивимося, в чому різниця і чим вони відрізняються.
Хоча обидва матеріали відносяться до групи пористих бетонних блоків, у них є суттєві відмінності за способом виготовлення, що позначається на експлуатаційних характеристиках.
Процес виготовлення газобетону:
Завдяки цим діям всі блоки партії мають однорідну структуру (вапно і пудра розподіляються однаково по всьому об’єму, відповідно, газові бульбашки розподіляються рівномірно) і високу міцність через термічну обробку.
Пінобетон робиться простіше: в масу додаються хімічні піноутворювачі. Маса розливається по формах, а потім висихає протягом двох-трьох тижнів. Тому нерідко при великих обсягах будівництва піноблоки виготовляють прямо на будівельному майданчику, що позначається на геометрії – відхилення можуть досягати 20 мм. Відсутність термообробки призводить до більшої крихкості матеріалу.
Отже, обидва типи блоків мають всередині пори-бульбашки, утворені повітрям або газом. При цьому форма бульбашок у них різна:
Виходить, що газобетон краще дихає, але більш вологочутливий, а пінобетон – навпаки. Однак, обидва матеріали, за стандартами, обов’язково повинні бути в підсумку покриті штукатуркою. Щоб повністю виключити потрапляння вологи.
Пінобетон дешевший, ніж газовий аналог: процес виготовлення більш простий, присадки також недорогі. До мінусів відноситься велика крихкість і те, що перед обробкою необхідно дати блокам місяць усадки. Довіряйте лише професіоналам своєї справи, щоб уникнути проблем у майбутньому.
Також експерти відзначають високий рівень звукоізоляції, що дозволяє використовувати матеріал при зведенні міжкімнатних перегородок.
Газобетон – дорожчий. Однак блоки однакові, що значно спрощує процес будівництва, дозволяє точно розрахувати витрати матеріалу. В якості сполучних складів можна використовувати спеціальний клей, а не цемент – тому шви виходять тоншими, відповідно, знижуються тепловтрати. Матеріал міцніший, елементи витримують набагато більше навантаження, ніж пінні: 28-45 кгс / см2 проти 13 кгс / см2.
Вибираючи матеріал, потрібно враховувати одночасно декілька чинників: ціну, міцність, довговічність, особливості експлуатації. В цьому випадку визначити, що краще для будівництва будинку – газобетон або пінобетон, стане простіше. Можливі навіть комбінації: коли для зовнішніх стін використовується один матеріал, а для внутрішніх перегородок – інший. Це дозволяє заощадити і більш раціонально використовувати матеріали. Звертайтесь у Луцьк Будівельний, ми надаємо ремонтні та будівельні послуги.