Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Газон для ледачих: посів та догляд

Газон для ледачих: посів та догляд

Жоден класичний ландшафтний дизайн ділянки не обходиться без газону: адже на його тлі дуже виграшно виглядають як композиції, так і солітерні посадки. М’яка зелена галявина може грати і функціональну роль: бути дитячим майданчиком або приємним місцем для пікніка.

Однак, щоб газон радував, за ним необхідний догляд, зокрема постійна стрижка. Класичний газон необхідно стригти як мінімум раз на тиждень. Не у всіх власників ділянок знайдеться так багато зайвого часу, та й бажання цим займатися. Але у цієї проблеми є рішення – газон для ледачих!

газон

Що це таке?

Карликовий газон – це газон, який не потребує частої стрижки. Тобто це мікс із спеціально відібраних повільно зростаючих і низькорослих сортів трав.

Як посіяти?

Низькорослий газон сіють так само, як звичайний. Щоб зелений килим довго радував око, необхідно провести такі підготовчі роботи за кілька місяців до посіву (наприклад, з осені):

  • Розчистити майданчик від сміття. На цьому етапі необхідно прибрати камені, пні, а також вирішити долю існуючих посадок.
  • Якщо необхідно, то зрізати дернину. Перекопати майданчик. Видалити бур’яни, наприклад, за допомогою гербіцидів.
  • Вирівняти поверхню і організувати дренаж.
  • Переконатися, що шар родючого грунту становить не менше 15 см, і ущільнити її.

Посів насіння можна проводити вручну або за допомогою сівалки. Щоб домогтися рівномірних сходів, потрібно половину насіння посіяти, проходячи вздовж майданчика, а половину – поперек.

Бажано залишити трохи насіння про запас. Їх можна буде використовувати пізніше, якщо виявляться «залисини».

Цю справу ви можете довірити професіоналам.

Які трави вибрати?

газон

Газон для ледачих складається з трав, які повільно ростуть і тому не потребують частої стрижки. Селекціонери постаралися для вас і вивели безліч відповідних сортів. Розглянемо трави, які найбільш часто використовуються для створення карликового газону.

  • Тонконіг лучний
  • Костриця червона. Має чудову щільність травостою. Сильні підземні пагони. Швидко розростається, покриваючи “дірки”. Терпима до спеки. Низькоросла. Добре зарекомендували себе сорти Rossinante, Maxima 1.
  • Костриця червона змінена. Утворює густу дернину, дає багато надземних пагонів, швидко вкорінюється. Посухостійка. Погано переносить низьке скошування.
  • Костриця червона волосоподібна. Добре адаптується до різних умов: добре переносить затінення, посухостійка. Особливо варто відзначити її стійкість до засоленості, завдяки якій її можна висаджувати на узбіччях доріг. Густий травостій.
  • Тонконіг лучний. Сильні підземні пагони. Стійка до витоптування і низькому скошування. Добре переносить спеку. Стійка до захворювань.
  • Польовиця. Гарний щільний тонколистий травостій. Хороша зимостійкість. Повільно відростає. Багатий зелений колір.
  • Костриця овеча. Стійка до захворювань, посухостійка, зимостійка, терпить засолення. Зростає на всіх типах грунтів і добре переносить затінення. Має щільну густоту стояння.

Як доглядати?

Низькорослий газон буде вимагати такого ж догляду, як і звичайний, за винятком частоти стрижки.

Ранньою весною необхідно стежити за тим, щоб на Вашому майбутньому газоні не утворювалися калюжі. З цієї причини бажано не ходити по майданчику, де буде зелена галявина, в період сходу снігу.

Підживлення газону слід проводити після настання тепла. Як і іншим рослинам, газонних трав в період початку вегетації необхідний азот і фосфор. Ці елементи сприяють нарощуванню зеленої маси і коренів.

В областях з посушливим кліматом газон необхідно мульчувати шаром родючого грунту для зниження кількості вологи. Також газону після зими необхідна аерація, так як грунт ущільнився. Використовуючи прості вила або спеціальні граблі-аератори, дерен рівномірно проколюється.

Влітку газон необхідно поливати. Обсяг поливу сильно залежить від конкретних погодних умов.

газон

Крім того, влітку газон потребує підгодівлі раз в 2-3 тижні.

Що стосується стрижки, то її необхідно здійснювати в залежності від швидкості росту трав’яного покриву. Необхідно підтримувати висоту трави на рівні 4-7 см. Ось тут-то і проявляється основна перевага низькорослого газону, адже його потрібно буде скосити всього кілька разів за рік.

Висновок

Єдина трава для газону, яка зовсім не вимагає стрижки, як, втім, і іншого догляду – це трава штучна. Чи використовувати таке рішення на ділянці – вирішувати вам. У той же час, газон для ледачих, хоч і не звільняє від усіх турбот, істотно їх скорочує. Звертайтесь у Наш Сервіс!

Подзвоніть нам