Жоден класичний ландшафтний дизайн ділянки не обходиться без газону: адже на його тлі дуже виграшно виглядають як композиції, так і солітерні посадки. М’яка зелена галявина може грати і функціональну роль: бути дитячим майданчиком або приємним місцем для пікніка.
Однак, щоб газон радував, за ним необхідний догляд, зокрема постійна стрижка. Класичний газон необхідно стригти як мінімум раз на тиждень. Не у всіх власників ділянок знайдеться так багато зайвого часу, та й бажання цим займатися. Але у цієї проблеми є рішення – газон для ледачих!
Карликовий газон – це газон, який не потребує частої стрижки. Тобто це мікс із спеціально відібраних повільно зростаючих і низькорослих сортів трав.
Низькорослий газон сіють так само, як звичайний. Щоб зелений килим довго радував око, необхідно провести такі підготовчі роботи за кілька місяців до посіву (наприклад, з осені):
Посів насіння можна проводити вручну або за допомогою сівалки. Щоб домогтися рівномірних сходів, потрібно половину насіння посіяти, проходячи вздовж майданчика, а половину – поперек.
Бажано залишити трохи насіння про запас. Їх можна буде використовувати пізніше, якщо виявляться «залисини».
Цю справу ви можете довірити професіоналам.
Газон для ледачих складається з трав, які повільно ростуть і тому не потребують частої стрижки. Селекціонери постаралися для вас і вивели безліч відповідних сортів. Розглянемо трави, які найбільш часто використовуються для створення карликового газону.
Низькорослий газон буде вимагати такого ж догляду, як і звичайний, за винятком частоти стрижки.
Ранньою весною необхідно стежити за тим, щоб на Вашому майбутньому газоні не утворювалися калюжі. З цієї причини бажано не ходити по майданчику, де буде зелена галявина, в період сходу снігу.
Підживлення газону слід проводити після настання тепла. Як і іншим рослинам, газонних трав в період початку вегетації необхідний азот і фосфор. Ці елементи сприяють нарощуванню зеленої маси і коренів.
В областях з посушливим кліматом газон необхідно мульчувати шаром родючого грунту для зниження кількості вологи. Також газону після зими необхідна аерація, так як грунт ущільнився. Використовуючи прості вила або спеціальні граблі-аератори, дерен рівномірно проколюється.
Влітку газон необхідно поливати. Обсяг поливу сильно залежить від конкретних погодних умов.
Крім того, влітку газон потребує підгодівлі раз в 2-3 тижні.
Що стосується стрижки, то її необхідно здійснювати в залежності від швидкості росту трав’яного покриву. Необхідно підтримувати висоту трави на рівні 4-7 см. Ось тут-то і проявляється основна перевага низькорослого газону, адже його потрібно буде скосити всього кілька разів за рік.
Єдина трава для газону, яка зовсім не вимагає стрижки, як, втім, і іншого догляду – це трава штучна. Чи використовувати таке рішення на ділянці – вирішувати вам. У той же час, газон для ледачих, хоч і не звільняє від усіх турбот, істотно їх скорочує. Звертайтесь у Наш Сервіс!