Добре, що часи тотального лінолеуму позаду, і тепер кожен може зробити вдома підлогу мрії: з дерева, каменю, кераміки, вінілу, матову, глянсову, брашировану, цілісну або багатошарову. Всі вони добре поводяться в сучасних інтер’єрах. Інше питання, як не загубитися в цьому різноманітті. Сьогодні пройдемося по десятці основних покриттів і розкриємо таємниці кожного!
Вічний і самий «чистий» вид покриття. Кожна плашка масиву випилюється з цільного шматка дерева (в основному дуба, хоча можливі варіанти). Підлога виходить шикарна, але дорога і примхлива у догляді. При дбайливому догляді циклювання роблять раз в 5-7 років, якщо дошки покриті лаком, і раз в 2-3 роки – якщо воском або олією.
Це вже багатошарова конструкція. Складається з верхнього шару цінної породи (найчастіше дуба) товщиною 2-5 мм і декількох листів фанери, склеєних між собою проти волокна. Гарантує практично незнищенну підлогу, стійку до вологи і пошкоджень.
По гаманцю вже не б’є, а й ефект зовсім інший. Вона має найтонший шар деревини, який склеєний всього з одним листом фанери. Покриття швидко приходить в непридатність: його легко псують волога, гострі предмети і кігті домашніх тварин, а реставрувати його не вийде.
Паркет не найвдаліше рішення, якщо в будинку є маленькі діти: він спочатку просочений клейовими речовинами, і тими ж самими хімікатами кріпиться до основи.
Самий популярний матеріал сучасності, гідна зміна лінолеуму і «новий чорний», як сказали б модні дизайнери. Великий вибір за ціною і якістю. Залежно від класу відрізняється різною волого і зносостійкість. По суті це спресована плита МДФ, покрита захисною плівкою. Чим товстіша така «дошка», тим вона стійкіша до деформацій і зламів.
Що краще – ламінат або плитка ПВХ?
Мегатрендовое покриття. Правда, це не окремий вид матеріалу, а спосіб його укладання. Це може бути і масив, і паркетна дошка, і ламінат.
Його особливість в тому, що плашки мають косі зрізи, тому укласти їх грамотно зможуть лише професіонали. Навіть найменший зазор може викликати перекіс всієї композиції. А склеювати плашки між собою і перетягувати їх ременями, щоб отримати потрібний малюнок – хто наважиться на таку титанічну працю? Словом, підлога примхлива, не кладіть його самі!
Саме брутальне покриття, точно не для людей зі слабкими нервами. По таким фактурним, штучно постареним і немов обпаленим дошкам неможливо ходити в колготках і шкарпетках – браш залишить затяжки на будь-якому матеріалі. Та й мити його важко. Зате для інтер’єрів в стилі лофт він просто знахідка. Відразу задає і потрібний тон, і настрій. Виглядає грубувато, але як ефектно, правда?
Завсідник ванних і санвузлів. Її легко укладати і мити. Буває двох видів: звичайна кераміка і надміцний керамограніт. З першим все зрозуміло – обпалена глина, приємна і тепла для ходьби босоніж. Другий матеріал крижаний, але практично незнищенний через граніт в складі.
Ще один тренд в нашому списку. Виглядає як ламінат, з таким же надрукованим малюнком і рельєфом «під дерево», але по стійкості не поступається плитці, а в плані гіпоалергенності – масиву. Він витримує все: і дитячі малюнки, і тварин в будинку, і бити посуд об нього можна, і упускати предмети – не буде ні подряпини.
Доречний скрізь: на кухні, в дитячій, на балконі, і навіть у ванній, так як абсолютно байдужий до вологи і практично не стирається. Має безліч варіантів розкладки.
Найм’якший матеріал в нашому хіт-параді. Екологічний, приємний на дотик, чарівний, а головне відмінно гасить ударне навантаження. Чим не ідеал для дитячих? Тупіт ніжок, удари м’яча … Сусіди знизу цього не почують за рахунок такої ось цікавою звукоізоляції.
Але є і мінуси. Корок- абсолютно нестійкий матеріал. На нього не можна ставити важкі меблі і стільці з гострими ніжками, тиснути каблуками і іншими тонкими предметами.
Бонус: пара секретів ідеальної підлоги
Беріть цю статтю на замітку, якщо вирішили робити ремонт своїми руками. А краще користуйтеся послугами фахівців Луцьк Будівельний! 🙂