Тераса – частина будинку, яка піддається зовнішньому впливу, а значить, варто з особливою увагою поставитися до вибору будівельних і облицювальних матеріалів. У цій статті ми пропонуємо огляд найбільш практичних і красивих підлогових покриттів.
Коли мова заходить про матеріали для тераси, а тим більше її підлогового покриття в першу чергу ставлять такі якості як зносостійкість, безпека, стійкість до вицвітання і естетику.
Один з найбільш поширених, але далеко не найпростіший варіант – звичайна масивна дошка для підлоги. Тут вирішальну роль грає вибір породи дерева і спосіб його обробки. Так, кращою породою для відкритих дерев’яних елементів вважається модрина, тикове дерево або дерево іпе (бразильський горіх). Сама деревина смолиста, завдяки чому відмінно чинить опір гниттю і комахам-шкідникам. Однак велика кількість смоли буває і недоліком – іноді вона може виступати з деревини. Тому краще використовувати просушену в сушильній камері дошку.
При покупці дошки слід звернути увагу не тільки на ступінь просушеної деревини, а й на характер рельєфу. Хорошим варіантом стане рифлене покриття – так званий вельвет.
Такий рельєф робить дошку менш слизькою і більш стійкою до деформацій. Обробляти дерево слід спеціальним терасовим маслом або воском, попередньо знявши тонкий шар поверхні шліфувальною машинкою. Процедуру просочування маслом слід проводити не рідше разу на рік. Пам’ятайте, що дерево руйнується в основному від перепадів вологості і температури, тому якщо ви живете в м’якому кліматі, у дерева більше шансів прослужити довгі роки.
Під словом «декінг» розуміють як будь-який дощате покриття підлоги, так і власне дошки з ДПК, широко застосовується в облицюванні. Цей матеріал складається з суміші деревної тирси, полімерів (наприклад поліетилену або ПВХ), пігментів, УФ-протекторів і має безліч переваг:
Термодерево – вельми перспективний матеріал, одержуваний шляхом нагрівання деревини в спеціальній камері. При цьому частина органічних сполук (в основному цукрів) руйнується, а решту матеріалу має цілу низку переваг:
Якщо говорити про термодерево, то окрім його позитивних властивостей, про які всі кажуть, потрібно відзначити і мінуси. А саме: під впливом високих температур деревина стає крихкою. Серед інших недоліків можна відзначити вицвітання під ультрафіолетом, для захисту від якого обов’язково потрібно застосовувати захисні лаки.
Наш сервіс допоможе в облаштуванні житла і комфортного проживання.
Керамограніт – матеріал, що володіє рекордною зносостійкість. До його переваг можна віднести:
Серед недоліків керамограніта – мабуть, тільки крихкість. Вибираючи керамограніт для вулиці, варто звернути особливу увагу на таку його характеристику, як слизькість. Вона позначається буквою R з цифрою від 0 до 13, де 0 відповідає найбільш слизькій поверхні, а 13 – найменш слизькою.
Якщо бетон асоціюється у вас виключно з грубою сірою поверхнею, тоді вам пора переглянути свої погляди. Зараз існує можливість використовувати як фігурні бетонні плитки, так і штампований бетон.
З одного боку, бетонна плитка підкуповує різноманітністю форм, кольорів і фактур, зносостійкістю і легкістю укладання. З іншого – бетонна плитка вимоглива до якості основи (фундаменту).
Набагато більш цікава технологія – штампований бетон. Основна ідея полягає в тому, що не застиглий бетон відтискають спеціальним відбитком, надаючи йому бажаний рельєф і фактуру. Зверху бетон покривають акриловим лаком-герметиком, тому така поверхня може трохи блищати. Основні переваги такого бетону – морозостійкість і міцність, серед недоліків можна назвати складну технологію заливки, яку краще довірити професіоналам.
Самий природний і романтичний варіант – натуральний камінь. На жаль, недоліків у нього досить багато, хоча для вас, може бути, естетика справжнього каменю переважить всі труднощі. Наприклад, камінь дуже холодний і слизький, тому після дощу прогулюватися по терасі доведеться з обережністю. Але камінь не боїться води, сонця та інших кліматичних явищ, і якщо старіє, то робить це красиво.