Конюшина– це багаторічна рослина з трійчастого зелено-білим листям.
У культурі поширені два види: червоний (Trifolium hybridum L) і білий (Trifolium repens). Перший використовується як цінна кормова рослина і як сидерат, другий (конюшина біла повзуча) – в основному в садівництві для створення квітучих галявин.
Коренева система конюшини добре розвинена: його коріння можуть проникати на глибину до 230 см. Коренева шийка і бруньки відновлення у рослини з роками занурюються в землю – це захищає його від вимерзання і поїдання тваринами.
На жаль, з конюшини не можна замовити рулонний газон через занадто потужну кореневу систему. Тому конюшинові галявини можна отримати тільки посівом. Підготовка ґрунту під закладку конюшинового газону проводиться так само, як і для звичайної травосуміші: необхідно перекопати ділянку, видалити з грунту коріння багаторічних бур’янів, прикатати поверхню катком для ущільнення грунтового шару і вирівнювання поверхні.
Газон з білої конюшини погано переносить підвищену кислотність грунту, в цьому випадку необхідно її понижати – вносити вапно або доломітове борошно.
Якщо ділянка сильно заражена кульбабами і іншими бур’янами, то перед перекопування бажано обробити його гербіцидними препаратами суцільної дії, наприклад, «Раундапом».
Насіння конюшини дуже дрібні, тому не варто висівати його в вітряну погоду. Норма висіву становить 2,5-3 кг на одну сотку. Посів конюшини проводиться врозкид. Конюшина швидко розростається, їй необхідно для цього вільний простір.
Головна умова сходу – хороший передпосівний полив грунту і неглибоке закладення насіння. На важких грунтах насіння загортають не глибше 0,5 см, на легких – не глибше 1 см. Можна не закладати насіння граблями, а злегка присипати їх тонким шаром піску. Для рівномірності висіву насіння змішують з піском або сирою тирсою.
Щоб не рознести насіння на ногах по всій ділянці, на взуття надягають поліетиленові пакети. Якщо після посіву тривалий час немає дощів, посадки необхідно поливати дрібним розпиленням.
При температурі повітря 18-20 градусів сходження з’являється через 5-6 днів, при температурі 14-16 градусів – через 6-8 днів.
Весняний посів.
Є два способи, як посіяти конюшина навесні, можна використовувати будь-який з них.
На підготовлену поверхню конюшину можна сіяти «по черепку» – раннім весняним ранком, коли сніг ще не повністю зійшов і замерзає вночі тонкою скоринкою. Насіння сіють без закладення прямо на скоринку льоду. При підвищенні температури вдень – скоринка тане і разом з водою дрібні насіння проникають в грунт.
У квітні, коли середня температура повітря встановиться в районі + 10 + 13 градусів, можна посіяти конюшину звичайним способом з неглибоким закладенням насіння в землю. При цьому необхідно стежити за вологістю ґрунту.
Осінній посів.
Посів проводять в кінці серпня – початку вересня, щоб конюшина встиг зійти і добре вкоренитися до заморозків.
Підзимовий посів.
В цьому випадку необхідно точно вгадати зі строком сівби, щоб насіння не встигло зійти, а перезимувало в землі. Сходи з’являються рано навесні. Норму насіння при такому посіві збільшують удвічі.
У перший рік газон з конюшини не надто декоративний і не цвіте. Основними його ворогами є бур’яни. Якщо перед закладкою газону ділянку не оброблявся «Раундапом», то необхідна регулярна ручна прополка або точкова обробка бур’янів гербіцидами.
При весняній посадці стрижка газону в перший рік не потрібна, зате необхідний регулярний полив.
На другий рік конюшина добре розростається, заповнюючи практично всі порожнечі. Його коренева система зміцнюється, рослина починає цвісти. При досягненні висоти 10 см рекомендується провести першу стрижку.
Звертайтесь у Наш Сервіс і ми допоможемо в облаштуванні вашої ділянки!