Оформлення прилеглої, до власних домівок, території в лісовому стилі ландшафтного дизайну – справжня знахідка для людей, які вважають ліс найкращим місцем відпочинку від міської метушні. В результаті вони отримають тихий і мальовничий зелений куточок, який несе умиротворення і спокій. Ідеальним «стартовим» варіантом для лісового ландшафтного дизайну є ділянку в лісистій місцевості. У такому випадку досить буде докласти мінімум зусиль для його оформлення. Якщо лісу на ділянці немає, створення власного лісового куточка потребує деякого часу і терпіння. Але результат виправдає всі ваші зусилля.
Звертайтесь у Наш сервіс – ми завжди виконуємо свою роботу якісно і швидко, але при цьому уникаємо шаблонних рішень.
Основний принцип створення такої ділянки – природність. Це означає, що втручання людини в картину, створену самою природою, повинне бути мінімальним і практично непомітним. Найкраще підійде тіниста ділянка з високою вологістю. Якщо вона знаходиться в лісі, то природний пейзаж намагаються зачіпати якомога менше, намагаючись по максимуму використовувати те, що вже є. Додають свої штрихи, дещо підкреслюють, подекуди розставляють акценти, а також гармонійно пов’язують всі наявні споруди з навколишньою природою. Якщо створювати лісовий ландшафт доводиться заново, краще за все спланувати його радіально – чим далі від будівель, тим більша ділянка починає нагадувати гущавину лісу.
Особливості планування ландшафту в лісовому стилі:
Природний стиль в ландшафтному дизайні – це виключно природні матеріали, плавні і прості лінії. Головний конструкційний матеріал – натуральне дерево. Мощення має довільну форму і застосовується по мінімуму. Стежки прокладаються там, де ходити найзручніше, і часто залишаються трав’яними. Рідше покриваються гравієм або піском, через який пробивається трава.
Декоративні елементи і малі архітектурні форми мають максимально природний вигляд. Можна прикрасити рукотворний лісової пейзаж, стружкою з каменю, композицією з валунів. Альтанку можна зробити у формі куреня, лавку – з трохи тесаного деревного стовбура, замість паркану посадити живопліт.
Основу складають самі звичайні, без екзотики і химерності, лісові рослини – ялівці, ялини, сосни, осика, липа, вільха, горобина, в’яз, ліщина, клен, береза, дуб, а також плодові культури – яблуні, груші, вишні, сливи. Окультурені породи використовуються рідко і з великою обережністю. Якщо на ділянці вже ростуть великі дерева, композиція складається на їх основі, якщо немає – їх доведеться висаджувати.
В якості підліску використовують папороті (в тінистих місцях), жимолость, ожину, малину, смородину, аґрус та інші ягідні чагарники. На узліссях, галявинах і полянах висаджують лікарські лісові трави (шавлія, звіробій, м’яту, валеріану, материнку), а також чорницю, лохину, суницю.
Квітники в лісовому ландшафті більше схожі на квітучі галявини, розташовані серед композицій з високих рослин, що утворюють тінисті зарості. Різноманіття квітучих лісових рослин дозволяє підібрати композиції, які будуть радувати яскравими фарбами з ранньої весни до пізньої осені. Замість традиційних газонів облаштовуються галявини, які засіваються багаторічними травами.
Лісовий стиль в ландшафтному дизайні цінується в першу чергу за красу і простоту догляду. Для підтримки ділянки в гарному стані потрібно мінімум зусиль – прибирати хворі рослини, поливати квіти, доглядати за плодовими деревами. У прополюванні та обрізці цей сад не має потреби.
Звичайно, все це вірно тільки в тому випадку, якщо над його створенням попрацювали фахівці. До ваших послуг команда кваліфікованих майстрів Луцьк Будівельний.