Мінімалізм – провідний інтер’єрний напрямок 21 століття, що йде в ногу з передовими еко-тенденціями, у нього багато шанувальників. Але є й ті, кому «тісно» в світлих мінімалістичний просторах і нудно з набором мінімалістичний виразних засобів. Серед дизайнерів з’являється все більше прихильників деталізованих інтер’єрів. А деякі відкрито бунтують і вибирають максималізм.
Не варто плутати мінімалізм з аскетизмом, а максималізм з надлишковою розкішшю і поганим смаком. Мінімалістичні проекти можуть бути дорогим задоволенням, а максималістичні – стриманими і доступними.
Максималізм в інтер’єрі – це не анархія фарб і не царство пилозбірників. Це особлива форма упорядкованого хаосу, де кожна річ знаходиться рівно на своєму місці. Акценти в такому інтер’єрі не перебивають один одного, а всі предмети об’єднує їх емоційний зв’язок з власником.
Максималізм може бути стильним, але це не стиль інтер’єру, ви не знайдете такого терміна в класифікації інтер’єрних напрямків. Це певний підхід до організації житлового простору, що відображає особливий тип мислення, і часто поєднує елементи з різних стилів.
Максималістичний підхід властивий багатьом інтер’єрним стилям. Історично сформовані рококо, ар-нуво, ар-деко, колоніальний стиль, а слідом молодші бохо, мемфіс, поп-арт – всі вони тяжіють до максималістичного виконання.
Максималістичні проекти ніколи не виглядають як нейтральні інтер’єри з обкладинок меблевих каталогів. У них відчувається індивідуальність і історія, вони не терплять гарнітур. Кожен меблевий предмет в такому просторі мусить бути самобутнім. А інтер’єр виглядати так, ніби обстановка збиралася кількома поколіннями.
Максималізм підійде тим, хто має в своєму розпорядженні сімейні реліквії, тяжіє до колекціонування, творчості, мультикультурності, хоче бачити в житловому просторі більше експресії і динаміки. Розкішний бабусин фарфор, сімейні фото, колекція вінілових платівок, статуетки, привезені з інших континентів, декоративні чохли на подушки з вишивкою власного виробництва – як розмістити всі ці скарби в мінімалістичному просторі?
Голі стіни з одиноким постером, вбудовані меблі, гладкі фасади без ручок, мінімум декору. Все це не про вас? Розкажіть свою історію за допомогою невичерпних виразних засобів максималізму. Подивимося, як це зробити грамотно.
Перетворіть декор в мистецтво. Декоруйте стіни так рясно, що навмисність цього процесу стане очевидною. Цікавий прийом: вибрати для «картинної галереї» тільки одну стіну. Відмовившись від класичного рівномірного розподілу картин і фото по квартирі. Такий простір не буде виглядати як притулок божевільного колекціонера – тут явно відчувається художній задум.
Не бійтеся абсурду та іронії. Європейські та американські дизайнери-максималісти люблять пожартувати в інтер’єрах. Експериментуючи з формою, принтом, кольором, і часто впроваджуючи в житлові простори відверто нетутешні абсурдні або іронічні об’єкти. Такий елемент, як античний бюст в сонячних окулярах, відразу дасть зрозуміти: ви граєте за своїми інтер’єрних правилам. Так, це виглядає дивно. Так, це так і задумано. Головне – не переступити межу, за якою закінчується інтер’єрний експеримент і починається інтер’єрне безумство.
Вибирайте колір і багатошаровість. Якщо ви тяжієте до драми, вибирайте темні і / або насичені кольори в обробці – повну протилежність мінімалістичним білим стінам. Якщо боїтеся «пожираючого» простору ефекту, краще вдайтеся до перевіреного рецепту: нейтральна світла обробка ( «полотно») плюс яскраві акценти ( «фарби»).
Модний прийом максималізму – багатошаровість в текстилі. Кілька пледів і подушок на одному дивані, поєднання різних фактур і принтів. Популярний мікро-тренд: два або три килима в одному приміщенні, постелені один на одного.
Довірте роботу дизайнеру. Чим більше виразних засобів, тим складніше з ними працювати. Щоб інтер’єр не виглядав набором випадкових предметів або божевільним Задзеркалля, довіряйте професіоналам. Дизайнер зможе об’єднати різноманітність предметного світу в проекті за рахунок загальної концепції, колірної гами, контрастів, поєднання фактур і грамотно вибудуваної композиції.
Будь-який інтер’єр обростає побутовими деталями. У мінімалістичних просторах їх прийнято ховати за фасадами шаф. У випадку з максималізмом – головне не давати зароджуватися бардаку.Та перемішатися з художньою композицією. Продумані максималістичні інтер’єри з їх навмисним творчим безладом насправді люблять порядок.
Звертайтесь у Наш Сервіс.