Двері є важливим елементом інтер’єру кімнати, вони повинні бути практичними, функціональними і створювати естетику будинку. Дверні полотна розрізняються за способом відкриття, матеріалом виготовлення, кольором, розміром, показниками шумоізоляції.
Вид матеріалу є важливою характеристикою, на ринку представлені конструкції зі штучних і природних матеріалів – МДФ, ПВХ, скло, метал і т.д.
Якщо головним показником є міцність і звукоізоляція, вибирати слід з масиву дерева. Однак доведеться звикнути до деяких недоліків:
Найчастіше вибирають горіх, дуб, бук, модрину або сосну. Двері з хвойних порід коштують менше, ніж аналоги з червоного дерева. Ще дешевше – плити з ДСП і МДФ, які можуть бути порожнистими або повнотілими.
Деревоволокнистий матеріал досить міцний, водостійкий і екологічно безпечний. З МДФ і ДСП можна створити конструкції зі складними конфігураціями.
Скляні та металеві двері ідеально підійдуть під стиль лофт або хай-тек.
Щоб двері відповідали загальній концепції інтер’єру, необхідно підібрати правильне колірне рішення. Можна звернутися до професійного дизайнера, або покладатися на свій смак.
Натуральна деревина наділена найбагатшою гамою кольорів, здатна прикрасити будь-який інтер’єр.
Двері з натурального дерева можуть бути виконані в молочному, каштановому, шоколадному та багатьох інших відтінках.
Колір можна підібрати в тон стін, або зробити акцент на контрастні відтінки. Однак при виборі ви будете обмежені в колірній палітрі, а при перефарбування стін – доведеться міняти двері, що накладно.
Кольорові міжкімнатні двері в інтер’єрі
Вибираючи дверну конструкцію, не варто забувати про її функціональності. На ринку представлено чотири типи дверей: розсувні, розкладні, розсувні, що коливаються. Перші представлені в 90% квартир – встановлюються на міцних коробах, можуть бути з засувками, ключами або запорами.
Розсувні двері використовуються в приміщеннях з обмеженим простором. У них відсутня «мертва зона», конструкція просто зсувається вздовж стіни (може бути захована за декоративною стіною). Рух відбувається за рахунок нижніх і верхніх напрямних, які забезпечують легкість управління.
Найбільш складними у виготовленні є розкладні двері. Вони мають форму гармошки, яка складається в компактну конструкцію. Найчастіше використовується два полотна, так як для таких дверей буде потрібно два-три шарніра. Розкладні по декоративності випереджають аналоги, але поступаються в довговічності.
Хитні або маятникові двері переважно використовується в громадських місцях з високою прохідністю. Є оригінальним дизайнерським рішенням, однак складна в монтажі, експлуатації і регулюванню.