Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Низькі стелі і маленька площа

Низькі стелі і маленька площа: помилки і лайфхаки

Площа і геометрія простору – це відправна точка в роботі дизайнера інтер’єру. Приступаючи до роботи над інтер’єром, в першу чергу слід ретельно вивчити простір: площа і пропорції, висоту стель, розмір вікон, а також архітектурні особливості приміщення (виступи, ніші, колони). Проаналізуйте, якими перевагами і якими недоліками воно володіє? Як використовувати переваги і що можна зробити з недоліками? Я поділюся з вами практичними прийомами, які допоможуть впоратися навіть з самим непростим завданням.

1. ЗБІЛЬШУЄМО ПЛОЩУ КІМНАТИ

Всі ми знаємо, що дзеркала це найбільш простий і дієвий прийом, що дозволяє візуально розширити межі кімнати, але не варто забувати, що цією властивістю володіє не тільки дзеркало, а будь-які поверхні, що відбивають. Наприклад, глянцеві дверцята шаф або прозорий верх стола візуально полегшують конструкцію і «розчиняють» її в просторі. До речі, меблі на ніжках також візуально розширюють кімнату. Другий дієвий прийом – однакове підлогове покриття в суміжних кімнатах. Так ви приберете кордон між приміщеннями, і простір кожної зони буде плавно перетікати з однієї в іншу.

маленька площа і стелі

2. КОРИГУЄМО ГАБАРИТИ КІМНАТИ

Ідеальна геометрія кімнати це габарити, наближені до квадрату, але що робити, якщо ми маємо в своєму розпорядженні витягнуте приміщенням? Не впадайте у відчай, тут теж свої прийоми! По-перше, продумайте принципи зонування простору: подіум, килим, розстановка меблів, дроблення приміщення на зони – візуально скоротить довжину приміщення. Ні в якому разі не вишиковуйте меблі уздовж стін це тільки підкреслить витягнутість простору і перетворить кімнату в тунель. Дуже ефективний прийом з вбудованими меблями, що дозволяє візуально «висунути» торцеву стіну, тим самим змінюючи вихідні габарити приміщення.

маленька площа і стелі

Читайте також7 практичних рішень для маленького простору

3. ВИПРАВЛЯЄМО ВИСОТУ СТЕЛЬ

Мало хто з нас може похвалитися високими стелями у своїй квартирі. Ми з заздрістю перегортаємо журнали з інтер’єрами, де бачимо високі стелі і панорамні вікна, і зітхаємо, поглядаючи на своє скромне житло. Але не турбуйтеся, в нашому арсеналі прості прийоми зорових ілюзій, які допоможуть домогтися ефекту високих стель і віконних отворів.

  • Збільште висоту дверних отворів. Так ви зможете змінити пропорції приміщення. Так, такі двері трохи дорожче типових, але повірте, ефект перевершить ваші очікування. Якщо ж ви не готові розширювати дверні або віконні отвори, то збільште їх висоту за допомогою спеціальних декоративних накладок – фальшфрамуг.
  • Підніміть карниз для штор до стелі, а також пофарбуйте його в колір стін – цей прийом також візуально підніме стелю на кілька сантиметрів.
  • Пограйте з відтінками. Колір потужний інструмент, який дає можливість корегувати простір кімнати: темними і світлими відтінками ми можемо візуально видаляти і наближати предмети, розширювати і звужувати простір, а також – грати висотою стель. Але колірні ілюзії велика тема, гідна окремої статті.

Перераховані вище прийоми не складні у виконанні, але, озброївшись ними. А також знанням особливостей приміщення, ви зможете створити комфортне і гармонійне простір, і тоді всі будуть помічати тільки його гідності, а про його недоліки будете знати тільки ви. Звертайтесь у Наш сервіс!

маленька площа і стелі

ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ РОБОТІ З ПРОСТОРОМ

  • Розстановка меблів. Найчастіше при плануванні простору меблі просто розставляють по периметру, залишаючи вільним центр кімнати. Але, повірте, це не єдиний можливий варіант. Продумайте функціонал кімнати, сценарії поведінки, подій і, виходячи з цього, зробіть зонування простору. У кімнаті з правильним зонуванням з’являється глибина. В такій кімнаті кожен член сім’ї зможе займатися улюбленою справою, нікому не заважаючи.

маленька площа і стелі

  • Цілісність дизайну житлового простору. Продумуючи дизайн окремої кімнати, варто пам’ятати, що кімнати не будуть ізольовані один від одного. І дизайн інтер’єру повинен грунтуватися на загальній стилістичній концепції. Визначивши стиль і ідею інтер’єру, продумуйте, як вона буде розвиватися в кожній кімнаті.

маленька площа і стелі

  • Масштаб і пропорції. Ми поговорили про візуальні ілюзії – штучні зміни пропорцій окремих елементів інтер’єру з метою домогтися необхідного оптичного ефекту. Але хочу вас застерегти: важливо знати міру і пам’ятати про масштаб і пропорції. Особливо це стосується дитячих кімнат. Основним мірилом в дитячій кімнаті – маленький господар, і все в ній, включаючи малюнки і узори, має бути порівняне з його зростанням. Ми ж не хочемо, щоб наша дитина виявився в країні велетнів!

маленька площа і стелі

Подзвоніть нам