Освітлення в інтер’єрі можна назвати «погодою в будинку»: добре підібране світло зробить з квартири затишний оазис. А помилки освітлення можуть зіпсувати навіть найвдаліший інтер’єр.
Існує ряд проблем при використанні одного джерела світла навіть в маленькій кімнаті. Коли ви використовуєте тільки один світильник, освітлення виходить незбалансованим. Вирішуючи, яке освітлення підібрати для квартири, порахуйте кількість функціональних зон. Розглянемо світлові сценарії для основних приміщень.
Вітальня
Якщо люстра розташована в центрі кімнати, книжкові шафи, полиці і інші поверхні будуть добре освітлені зверху, а ось під всіма цими поверхнями і по сторонам, протилежним підвісний лампі, ляжуть тіні і виявляться погано освітлені ділянки.
Використовуйте кілька джерел світла і розмістіть їх таким чином, щоб затінені області були зведені до мінімуму.
Ванна
Головна роль в такому сценарії відводиться дзеркала. Найзручніший варіант: парні світильники по обидва боки від дзеркала, замість одного верхнього світла: лампочка над головою може відкидати тіні на обличчя.
Спальня
Традиційна схема включає парні світильники по обидва боки ліжка. Це можуть бути бра, настільні лампи на приліжкових тумбочках або світильники на низькому підвісі.
Кухня
Робочої поверхні і обідній зоні потрібно більше світла, ніж іншим ділянкам.
Додайте стратегічно розташовані вбудовані світильники, підсвітіть робочу зону уздовж гарнітура, розташуйте світильники на низькому підвісі над кухонним столом.
Занадто яскраве освітлення може бути не менш дискомфортним, ніж тьмяне. Причина «сліпучого» освітлення – перебір з вбудованими світильниками.
Проста порада, яка допоможе усунути подібні помилки освітлення: ставте на дроти світильників диммер для додаткового регулювання.
Може стати джерелом дискомфорту при експлуатації приміщення. Щоб визначитися з розміщенням світильників, необхідно скласти схему освітлення квартири і врахувати розстановку меблів.
Коли ви плануєте оснащення і декор кімнат, знайдіть час, щоб попрацювати з фахівцем по освітленню, уточнити потреби вашого проекту.
Розетки: куди ставити і скільки брати?
Одна з найчастіших помилок освітлення – невірно підібрана температура світла, яка спотворює сприйняття кольорів предметів обстановки, або вносить дисгармонію в атмосферу кімнати.
У зонах, де ми напружуємо зір, освітлення повинно бути максимально комфортним. Не викликати напруження, але і не наганяти сон. Сюди відносяться кухня, ванна і робоче місце. На кухні і в кабінеті доречно використовувати нейтральний біле світло світильників і обов’язково денне світло.
Деякі світильники можуть мати гарний вигляд у будинку. Але краса без функціональності в освітленні нічого не варто.
Безпрограшна схема: наділити декоративною функцією тільки акцентні світильники (бра, торшери, настільні лампи) і вибрати нейтральне базове освітлення (вбудовані та трекові світильники).
Як правильно зробити освітлення в квартирі вам завжди підкажуть в Луцьк Буд.