Стіни займають більшу частину зримого простору в інтер’єрі, задають простору атмосферу і визначають його колірну насиченість. Їх можна залишити нейтральними, як чисте полотно для декоративних елементів, або перетворити в інтер’єрний акцент за допомогою незвичайної обробки. Практичний, бюджетний і трендовий кандидат на роль креативної обробки стіни – фарба.
Цікавий спосіб додати інтер’єру кольору, але не перевантажити простір візуально – скомбінувати нейтральний і акцентний відтінки на стінах. Кожному можна виділити по половині (плюс-мінус) стіни. Таким чином можна пофарбувати всі стіни кімнати або тільки одну – акцентну.
Насичений або темний відтінок «працює» в парі з нейтральним світлим. Такий колірний дует не буде занадто активним. Світлому відтінку краще віддати верхню частину стіни, де він зіллється з стелею. Таке рішення візуально додасть кімнаті простору.
Кордон можна зробити прямий і чіткий, розмитий, геометричний і навіть навмисно недбалий. Таку ідею важливо подати правильно, в іншому випадку може здатися, що ви просто кинули ремонт на півдорозі. Ідея приживеться в інтер’єрах з індустріальної естетикою і в просторах з претензією на креативність.
Фрагментарно можна фарбувати не тільки стіни, але і меблі. Це спосіб подарувати старим речам нове життя або змусити «заграти» нічим не примітний меблевий елемент з мас-маркету.
Спосіб фарбування, відомий як ефект омбре, при якому колір «розтягується» по поверхні, розмиваючись і бліднучи, або плавно перетікає в інший відтінок. Ніяких різких ліній, які ламають простір, тільки м’які антистресові переливи кольору.
В тренді влучне попадання в природний відтінок. За допомогою градієнтного фарбування можна постаратися передати колірні переливи світанкового неба, димки туману над лісом, пінливої біля берега морської хвилі … Одним словом: творчому пориву є де розвернутися.
Звертайтесь у Наш Сервіс, а наші фахівці нададуть вам якісні ремонтні послуги
Поділ стіни на геометричні блоки різних відтінків – гарячий тренд приблизно трирічної давності. Рішення прижилося в офісних приміщеннях, але в житлових інтер’єр широкої популярності не здобув.
Ламані абстракціоністські лінії виглядають ефектно, але можуть різати очі. Щоб знизити активність багатокутної геометрії, можна відмовитися від окантовки блоків і різких колірних контрастів на користь перетікаюсих одна в одну пастельних відтінків.
Акцентна стіна – всім відомий дизайнерський прийом. Більш того: світ дизайну інтер’єру здається трохи від них втомився, можна очікувати, що в найближчому майбутньому ця класика жанру потрапить в список антитрендів. Вірити мінливій моді чи йти своїм шляхом – справа кожного. А ми хочемо зауважити, що акцентним кольором можна виділити не тільки цілу стіну, але і її відрізок або архітектурно відокремлений елемент: нішу, арку, дверний або віконний проріз.
Цікаве рішення – пофарбувати ділянки стіни за відкритою системою зберігання: підвісними полицями або стелажем.
Ще один спосіб поекспериментувати з геометрією приміщення – завести колір зі стіни на підлогу або стелю. Таким чином можна створити ефект текучого простору або візуально виділити зону. Тут головне вибрати універсальну фарбу, якій під силу будь-яка поверхня.
Колір може перекинуться зі стіни також на міжкімнатні двері або фасад системи зберігання. Таким чином двері і шафи можна «втопити» в кольорі і вони стануть практично непомітними.
Незвичайне забарвлення стін – спосіб домогтися максимально виразного ефекту малими засобами. І делікатно впровадити насичений відтінок в приміщення. Як то кажуть: пензлик в руки..