Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Що краще – гнучка черепиця або металочерепиця?

Що краще – гнучка черепиця або металочерепиця?

Велика кількість сучасних будівельних матеріалів може заплутати тих, хто не займається будівництвом професійно. Так, нові покриття для дахів змагаються з традиційними в простоті монтажу, стійкості до стихій, зручність використання, довговічності і, звичайно, ціною. Що краще – гнучка м’яка черепиця або металочерепиця? Давайте розглянемо обидва ці матеріали. Звертайтесь у Наш Сервіс і ми допоможемо вам на усії етапах будівництва.

Переваги і недоліки гнучкої черепиці

Гнучка черепиця виготовляється з листа картону або склотканини, просоченого бітумом, тому її друга назва – бітумна. Зверху вона покривається базальтовою крихтою в суміші з композитними матеріалами, барвниками. Потім полотно нарізається на окремі сегменти (гонт), які приклеюються і фіксуються цвяхами на матеріалі основи.

черепиця для даху луцьк

Набагато рідше використовується рулонний формат – частково через те, що виглядає не дуже привабливо (недостовірна імітація черепичної кладки).

До переваг бітумної черепиці можна віднести:

  • легко укладається на складних за формою дахах, в тому числі з кривими лініями площин;
  • криється і підганяється за формою – можна різати ножицями без особливих спец;
  • гасить звуки дощу;
  • додатково ізолює тепло;
  • різноманітність форм гонту, відтінків, квітів;
  • герметична укладання.

Є й недоліки, головний з яких – ціна, на високоякісні вироби вона досить висока.

Інші мінуси:

  • горюча, якщо не оброблена додатковими складами, що запобігають горіння;
  • монтувати бажано влітку і в сонячну, теплу погоду – щоб бітумне просочення було м’яким, а мастика (на яку клеяться елементи) була м’якою і не застигала різко.

черепиця для даху луцьк

Плюси і мінуси металочерепиці

Металочерепиця – це стилізований під черепицю варіант покриття даху металом. Тонкий сталевий прокат (0,35-0,6 мм) ріжуть на листи, оцинковують, а потім на ньому видавлюють черепичну фактуру. Після цього вироби фарбують і покривають полімерами (наприклад, для підвищення брудовідштовхуючих властивостей або для стійкості до вигоряння).

На відміну від м’якої, черепиця з металу поставляється листами, а не окремими елементами. Ця особливість не дуже зручна – залишається багато обрізків, якщо на даху є башточки, труби та інші елементи які складно «обходити». На місці зрізів можливо з часом поява іржі.

Які ще мінуси є у металочерепиці?

  • дуже гучна – краплі дощу або граду будуть дуже добре чутні в приміщенні, а деякі звуки (наприклад, грім), будуть посилюватися. Тому підкладка повинна мати хороші властивості шумоізоляції.
  • погана термоізоляція – додаткове утеплення потрібно обов’язково.
  • при необхідності заміни потрібно міняти великий сегмент відразу.
  • не підходить для будівель з криволінійної дахом – наприклад, якщо є округлі слухові вікна та інші архітектурні елементи.

До плюсів можна віднести негорючість, добру переносимість різких перепадів температур, сильних морозів або, навпаки, спеки. Вона тонше і легше гнучкої черепиці, що спрощує підготовку кроквяної системи, швидше монтується на підготовлену основу (укладати не штучно, а листом).

черепиця для даху луцьк

Яка черепиця в результаті краще: м’яка або металочерепиця?

Однозначно на це питання відповісти не можна, так як дивитися треба за сукупністю чинників. Так, якщо хочеться зробити дешевше, при цьому конструкція даху проста, то оптимальний варіант – метал. Можна вибрати різний дизайн валка, колір, особливість полімерного покриття.

У той же час, якщо важлива тиша, а дах криволінійний, то кращим варіантом стане м’яка. Фахівці відзначають, що термін служби в виробах високого цінового сегмента для обох матеріалів однаковий.

Вибирати покриття для даху потрібно на етапі проектування – від цього залежить кроквяна система, її витривалість і будівельний матеріал, необхідний як підкладку. Тому вирішувати, що краще – гнучка черепиця або металочерепиця, потрібно ще при створенні проекту. Ми розповіли вам коротко про переваги і недоліки обох видів, а вибрати те, що підійде саме вам, допоможуть наші фахівці.

Подзвоніть нам