З вікна пахне квітучими цитрусовими деревами і кипарисами, десь поруч хлюпається море, шарудить черепашками прибій, а вітер заносить на поріг пісок, нагрітий літнім сонцем – такі відчуття повинен викликати середземноморський інтер’єр. З яких інгредієнтів він складається і наскільки середземноморський стиль доречний в інтер’єрі української квартири? Луцьк Буд відповідає відповідає на ці питання.
Можна умовно розділити середземноморський стиль на два історичні різновиди: аскетичний і садибний. Перший бере початок в середземноморських селянських хатах. Саме ці білі приземкуваті будівлі, розкидані по схилах до моря, першими приходять на думку, коли ми говоримо про країни Середземномор’я.
Компактні селянські будинки, складені з каменю, відрізнялися аскетичним інтер’єром: мінімум меблів, декору та кольору. Але колірні поєднання завжди були яскраві, як середземноморська природа: білі оштукатурені стіни ефектно контрастували з синіми і блакитними відтінками.
З ростом рівня життя, росли і будівлі Середземномор’я, так у білих селянських будиночків з’явилися сусіди у вигляді розкішних садиб, а у середземноморського стилю в інтер’єрі ще один більш статусний різновид.
У будинках середземноморських нуворишів все стало більшим: кімнати, вікна, двері та меблі, виросли стелі і арочні отвори, деталей в інтер’єрі теж додалося – потрібно було демонструвати статус. Але навіть розкішний різновид середземноморського інтер’єру відрізняється стриманістю, йому чужа химерність, строкатість і надмірна декоративність.
Дизайн інтер’єру в середземноморському стилі починається з колірної гами.
Уявіть безтурботність в кольорі: білі купчасті хмари в блакитному небі, баранці хвиль, сонячні відблиски на воді, золотистий пісок – це основні тони середземноморського інтер’єру.
Найпоширеніші кольори в такому просторі: білий, синій, блакитний, жовтий і бежевий. Також будуть доречні коралові і зелені акценти та інші природні відтінки, властиві пейзажам морського узбережжя. В арабській і іспанської різновидах стилю часто зустрічається насичена бірюза.
Стіни традиційно покриті біленої штукатуркою або викладені плиткою з середземноморськими орнаментами.
На підлозі в такому інтер’єрі найчастіше зустрічаються: вибілені дерево, натуральний камінь і керамічні «килими». Гідними аналогами можуть стати ламінат і керамограніт.
Стильовими елементами в середземноморському просторі стануть: арочний отвір, плетені кошики, меблі і абажури, розписна кераміка і груботканний текстиль. Неодмінним атрибутом вважаються живі рослини. Самим впізнаваним буде цитрусове дерево в діжці.
Середземноморський інтер’єр буде більше нагадувати віллу на березі моря, якщо додати кілька розкішних елементів, наприклад: антикварний буфет або східний килим. Антикварні знахідки можуть гармонійно сусідити з лаконічними, але об’ємними меблями, характерною для середземноморського стилю. У пріоритеті м’які округлі форми.
Колірна гамма і середземноморські мотиви, народжені на сонячному морському узбережжі, можуть переїхати в міську квартиру.
Освіжаючі тони і розслаблена атмосфера морського стилю допоможуть перетворити квартиру в ваш власний середземноморський острів посеред запиленого стомленого сонцем мегаполісу.
Головне не захоплюватися стилізацією. Якщо перестаратися, інтер’єр перетвориться на пародію. У квартирі краще взагалі відмовитися від повноцінної стилізації. Елементи середземноморського стилю легко порідняться з іншими напрямками. Головне щоб їх об’єднувала любов до розміреного способу життя, простота і світлі стіни.
Звертайтесь до фахівців та професійних дизайнерів, які допоможуть грамотно сформувати ваш інтер’єр.