Сантехніка ламається в самий невідповідний момент. У магазині поспіхом ви купуєте на вигляд пристойний змішувач за дуже низькою ціною, нічого не підозрюючи. І через три місяці історія повторюється – матеріал виявився надто слабким. Давайте навчимося вибирати якісну сантехніку і розберемося: силумін або латунь – який змішувач кращий? Звертайтесь до фахівців, вони допоможуть у виборі та ремонті.
Наука і промисловість йдуть рука об руку. Нові наукові досягнення покликані поліпшити якість життя, в тому числі здешевити виробництво не тільки як процес, але і сам продукт. При цьому нерідко страждає і якість, як вийшло з силуміном в товарах для широкого споживання.
Силумін – це сплав алюмінію, кремнію та інших готових металевих добавок в невеликих кількостях. Розроблено в XX столітті. Він зберіг у собі малу вагу, легкість в обробці, але став міцнішим алюмінію, хоча і м’якший дюралюмінію (застосовується в авіаційній промисловості). Його використовують для виготовлення човнових моторів і інших виробів, де важлива міцність і легкість.
Латунь – сплав міді та цинку, відомий ще до нашої ери. Його основні характеристики – стійкість до корозії і міцність. З давніх-давен його використовували при створенні зброї, прикрас (фальшиве золото).
Від моменту початку конструювання виробничих машин, в тому числі парових, латунь стала невід’ємним матеріалом механізмів.
З неї робили шестерні, в тому числі які беруть на себе велике навантаження. Зараз вона використовується у виробництві газових турбін, хімічного обладнання, техніки для харчової промисловості. Гайки і арматура з цього матеріалу застосовується в різних галузях виробництва, в будівництві і побуті.
Начебто, хороші матеріали, але в чому заковика? Розглянемо по одному.
Змішувачі з латуні – це надійність, перевірена часом. У продажу є моделі як природного жовтого кольору, так і покриті хромом. Їх основні характеристики:
До недоліків можна віднести можливість окислення на нехромованих відкритих поверхнях – з’являється характерний зеленуватий наліт, який забирається сухою ганчіркою, а в тяжкому випадку – содою.
Головна проблема змішувачів з латуні – висока ціна.
Будучи інноваційним матеріалом, силумін має низку позитивних якостей. Тому для здешевлення виробництва використовується метод порошкової металургії: вироби не відливаються, а термічно пресуються з суміші порошків металів і неметалів. А потім допрацьовуються до підсумкової конфігурації.
Що в змішувачах з силуміну хорошого? Мала вага і низька ціна – на цьому переваги закінчуються.
Отже, в суперечці, що краще – латунь або силумін в змішувачі, виграє латунь. Вироби з неї дорожчі, але надійніші і зручніші в експлуатації. Звертайтесь у Наш Сервіс.