Спальня – найвимогливіша і принципова кімната в питаннях шумоізоляції і усамітнення. Правильно підібрані міжкімнатні двері в спальню можуть стати пильними вартовими вашого відпочинку. Луцьк Буд розповідає, на що звернути увагу при виборі конструкції двері і матеріалу полотна, щоб спалося спокійно.
Якщо ви прокидаєтеся від будь-якого шуму, вашу спальню точно не влаштують тонкі двері. Шум найкраще зупинить щитові двері з наповнювачем суцільного типу – натуральним деревом або МДФ. Гірше з завданням впораються моделі з наповнювачем з дрібнопористого картону. Ще гірше – фільончасті двері зі вставками з МДФ, ДСП або скла.
Щитова конструкція, оброблена натуральним шпоном, може виглядати як сестра-близнюк дерев’яних дверей з фільонками, так що відмовлятися від традиційного зовнішнього вигляду не обов’язково.
Щитові двері – це дієвий засіб у боротьбі зі звуками з сусідніх приміщень, причиною яких може бути телевізор, шум води, нічні променади членів сім’ї і домашніх улюбленців, але якщо причина вашого неспокійного сну в галасливих сусідах, варто задуматися про звукоізолюючі сендвічі для міжквартирної стіни. Якщо турбують не тільки звуки сусідських розмов і телевізорів, а й ударні шуми в будинку, доведеться подумати про повну звукоізоляції приміщення, що включає підлогу і стелю.
Двері з суцільноскляного полотна теж можуть стати надійною перешкодою на шляху звукової хвилі. Їх звукоізоляційні параметри перевищують 22 дБ, стандартні для звичайних дерев’яних полотен.
Трохи математики: індекс звукоізоляції загартованого скла товщиною 4 мм дорівнює приблизно 30 дБ, якщо скло досягає в товщину 8 мм, індекс піднімається вже до 32 дБ. У продажу також можна знайти триплекс із загартованого скла з солідним індексом від 35 до 37 дБ.
Скло добре протистоїть шуму, але для світла такі двері не перешкода. Якщо в сусідніх кімнатах спостерігаються не тільки звукові, а й світлові подразники, від скляних дверей краще відмовитися.
Якщо вночі світло із сусідніх приміщень вам не заважає, в глухому дверному полотні для усамітнення ви не маєте потреби, а днем ви навіть зацікавлені в тому, щоб сонячне світло вільно «переміщалося» по квартирі, варто зупинити вибір на матовому або прозорому склі. Шумоізоляція спальні теж не в списку ваших пріоритетів? Значить можна дозволити собі навіть фільончасті двері зі скляними вставками.
Здавалося б, якщо спальня маленька, то і двері в спальню повинні бути відповідні. На ділі широкий портал з розсувними або двостулковими розпашними дверима може вигідніше виглядати в інтер’єрі.Створюючи ефект розкритого простору. Можливість широко відчинити двері також посприяє циркуляції повітря в квартирі. Що може бути особливо цінно в жарку погоду.
Які міжкімнатні двері в спальню краще. Розпашні або розсувні, залежить від габаритів спальні і ваших естетичних уподобань. Розсувні двері заощадять корисні «квадрати» і стануть такими ж надійними охоронцями тиші, як і розпашні, якщо вибирати полотна з посиленою шумоізоляцією.
Від складаних дверей в спальню типу «гармошка» краще відмовитися. Через велику кількість рухомих компонентів конструкція у «гармошок» не така надійна, як у двостулкових чи розсувних дверей. А складні стулки погано утримують тепло і звуки. Такі двері підходять для спальні, тільки якщо ви користуєтеся нею по мінімуму.
У міжкімнатних дверях в спальні все повинно бути надійно: і конструкція, і полотно, і ручка.
Необхідність в самоті тягне за собою потребу в замиканні. Якщо вона у вас є, вибирайте натискні ручки на розетці з клямкою і фіксатором. Класичні натискні ручки на планці з замковою щілиною або поворотні ручки-кноби з замковими фіксаторами. З усіх перерахованих варіантів найбільш ненадійними вважаються кноби. Вони часто заклинюють і не такі зручні у використанні, як натискні.
Що стосується дизайну і кольору дверного полотна, тут все впирається в стиль інтер’єру. Загальну колірну гамму кімнати і ваші смакові переваги. Звертайтесь до наших фахівців і ми допоможемо вам у виборі.