Темні міжкімнатні двері – один з найдоступніших і універсальних трендів 2021 року. У цій тенденції немає стильових протипоказань, таке рішення виглядає класичним і в той же час оригінальним. Розповімо, чому цей тренд так подобається дизайнерам і як інтегрувати його в свій інтер’єр.
Контрастність в інтер’єрі – класичний прийом, який додає простору виразності і графічності, дозволяє виділити функціональні зони і / або розставити акценти. Контраст світлого і темного був улюбленим інструментом багатьох відомих дизайнерів, згадаємо хоча б «шахівницю» Андре Путман або цитату Коко Шанель: «У чорному кольорі є все. І в білому теж. Їх краса абсолютна. Це ідеальна гармонія ».
Інтер’єри, побудовані на контрасті чорного і білого, звертають увагу на суть предмета, на фактуру і геометрію – тут немає відволікаючих маневрів у вигляді мазків кольору. Таке рішення ідеально підходить любителям мінімалізму, акуратистам і перфекціоністам.
Чорні дверні полотна допомагають збалансувати присутність інших темних елементів в просторі і створити закінчену композицію.
Контрастний інтер’єр виглядає статусно, йому важко дорікнути у відсутності смаку. Двері темних кольорів на світлому тлі виглядають дорого. Навіть коли ми маємо справу не з самими благородними матеріалами. Таке рішення вписується абсолютно в будь-який інтер’єрний стиль.
Якщо ви маєте справу з малометражних простором, боятися темного кольору дверей не потрібно. Навіть якщо кімната страждає від нестачі сонячного світла. Робіть ставку на глянсову фактуру.
Глянцеві дверні полотна добре відбивають світло, роблячи кімнату яскравішою, навіть якщо вони темні, приміщення візуально стане світлішим. А виразний контраст зі світлими стінами дозволить відвернути увагу від розмірів кімнати.
Розглянемо зворотну ситуацію. Якщо кімната виходить вікнами на сонячну сторону і нестачі в природному освітленні немає, вибирайте матову фактуру полотна. Чорний глянець стане занадто сліпучим рішенням.
Темні міжкімнатні двері, особливо якщо мова про чорний колір, не конфліктують з жодним з можливих відтінків стінового покриття. Але класичним поєднанням вважається той найблагородніший контраст світлого і темного. Тандем «темні двері + темні стіни» – це вже експериментальне рішення для драматичних інтер’єрів.
Якщо стіни залишаються світлими, як бути з підлогою? Можна знову зіграти на контрасті, вибравши світле підлогове покриття. Плінтуса і лиштви при цьому можуть бути в тон дверей. Або піти шляхом «злиття», вибравши споріднені темні відтінки для підлоги і дверного полотна.
Щоб двері візуально «перетікали» в підлогу, намагайтеся підбирати ідентичні відтінки полотна та оздоблення. Підлога може бути на кілька тонів світлішою або темнішою дверей. Таке поєднання буде гармонійне, але текучого ефекту вже не дасть.
Відтінок дверей може повторюватися на підлозі тільки фрагментарно, наприклад, як частина візерунка на керамічній плитці.
Підлогу під колір дверного полотна можна відобразити в інтер’єрі за рахунок темної стелі, залишивши між ними світлі стіни. Рішення модне, незвичайне і … непопулярне. Стеля в інтер’єрі з темними дверними полотнами, як правило, залишається світлою.
Найбільш класичними вважаються дві колірні схеми: «темні двері + світлі стіни + світла стеля + темна підлогу» і контрастні двері на тлі повністю світлої обробки.
В останньому випадку присутність темного відтінку в просторі повинні підтримати інші елементи обстановки.
У Луцьк Будівельний вам завжди допоможуть підібрати темні міжкімнатні двері, що відповідають потребам вашого інтер’єру.