Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Тепле або холодне світло: яке краще для інтер’єру

Тепле або холодне світло: яке краще для інтер’єру

Від температури світла багато в чому залежать, як ми сприймаємо обстановку, відтінки і фактури, які відчуття переживаємо, перебуваючи в кімнаті, і навіть те, наскільки добре ми там спимо або зберігаємо концентрацію. Яке світло краще: тепле або холодне. Як вибір залежить від функціонального призначення кімнати. І чи можна поєднувати різні світлові температури? Луцьк Буд розповідає, яке світло обрати для оселі.

В чому різниця

До винаходу електрики інтер’єри освітлювалися свічками і гасовими лампами, а значить штучне освітлення завжди було теплим. З появою ламп розжарювання світлова температура в інтер’єрах не змінилася, нове електричне світло був жовтим і не дуже інтенсивним, а що з’явилися слідом – люмінесцентні лампи з їх хірургічним світлом ще довго не пускали в житлові інтер’єри, використовуючи тільки в промислових приміщеннях.

Світлова температура вимірюється в кельвінах. Теплим світлом, як правило, називають діапазон від 1000 до 3500К. Наприклад, температура світлового потоку свічки знаходиться в районі 1000К, тобто це світло максимально тепле, не дарма ми до сих пір використовуємо свічки для створення романтичної або камерної обстановки.

світло

Нейтральним освітленням називають білий світ без синяви і жовтизни, з колірною температурою в діапазоні від 3500 до 4500К. Все, що вище, вже можна визначити як холодне світло, в якому переважає синій спектр. Вважається, що холодне освітлення найважче сприймається нашими очима і психікою, тому в інтер’єрі таке світло – явище рідкісне.

Тому, коли мова йде про те, яке світло вибрати: холодний або теплий, вибирають зазвичай між жовтуватим і білим нейтральним освітленням.

Вибираємо тепле світло

Тепле штучне освітлення нагадує природне світло вечірнього сонця. Вважається, що таке освітлення має розслаблюючу, психологічно зігріваючим ефектом, кімната в «ламповому» світлі виглядає затишніше, вся обстановка ніби пом’якшується. І очі при такому світлі напружуються менше, ніж при холодному.

Нещадне холодне світло висвічує найменші дефекти шкіри. Тепле світло, навпаки, лестить нашим обличчям. Шкіра виглядає свіже, а риси виразніше.

світло

Завдяки його «косметичним» і заспокійливим властивостям тепле світло насамперед рекомендують для спалень. Вважається, що в синюватому або білому світі складно розслабитися, таке освітлення вечорами може обдурити організм, оскільки буде сприйматися як ранкове світло, покликане бадьорить, а не розслабляти.

світло

Тепле світло підходить для віталень, дитячих кімнат, прихожих, ванних і кухонь.

Протипоказань у теплого світла в інтер’єрі небагато: його не рекомендують використовувати в приміщеннях, де потрібна підвищена концентрація або особливе «хірургічна» увага до деталей.

Щоб синій диван при штучному освітленні раптом не перетворився в зелений, звертайте увагу на індекс передачі кольору джерела (CRI), чим він вищий, тим точніше буде переданий під світлом лампи «рідний» відтінок поверхні.

освітлення

Вибираємо біле світло

Біле світло асоціюється з ранковим сонцем, вважається, що воносправляє стимулюючий ефект на нервову систему. Допомагає прокинутися і зосередитися. Таке світло часто можна зустріти в робочих кабінетах і ванних кімнатах.

освітлення

Багато дизайнерів вважають, що тепле світло більше підходить для класичних інтер’єрів. А холодне біле допомагає збалансувати простору, що тяжіють до сучасного мінімалізму і хай-теку.

освітлення

Біле світло охолоджує інтер’єр і візуально збільшує простір. Якщо тепле світло пом’якшує композицію. Прохолодна колірна температура навпаки робить інтер’єр більш структурним.

Поєднуємо

Сучасні проекти інтер’єру не обходяться без кількох світлових сценаріїв. Використовувати для них різну світлову температуру можна і потрібно. Наприклад: загальне освітлення на кухні і локальне освітлення над обідньою зоною можуть бути теплими. А підсвічування робочих поверхонь – білими.

Для загального освітлення у вітальні теж часто вибирають нейтральне світло. А ось бра, торшери та настільні лампи нехай світять тепло, камерно.

освітлення

Щоб зробити обстановку більш розслаблюючою, у ванній можна задіяти кілька світлових сценаріїв з різною температурою: теплий, щоб релаксувати в пінної ванною, холодний, щоб бадьоро голитися або наносити макіяж вранці. Можна навіть використовувати дві температури для підсвічування дзеркала: для ранкового і вечірнього макіяжу.

Яке світло краще для кімнати: теплий, холодний або їх поєднання. Буде залежати безпосередньо від її функціонального призначення та ваших звичок.

Температура світла – така ж значуща частина дизайну інтер’єру, як вибір кольорової гами, меблів і матеріалів. Грамотно підібрати освітлювальні прилади допоможуть наші фахівці.

Подзвоніть нам