Монохромні інтер’єри можуть навіювати нудьгу, а можуть викликати вау-ефект. Луцьк Будівельний розповідає, як не допустити першого і домогтися другого.
Нехай вас не бентежить приставка «моно». Говорячи про монохромний інтер’єр, ми маємо на увазі колірну палітру з кількох споріднених відтінків, а не єдиний колір, повністю поглинувший простір. Такий інтер’єр може підпускати до себе і інші допоміжні відтінки: нейтральні або контрастні. Головне, щоб один з кольорів в просторі домінував. Для інших необхідне правильне дозування.
Звернемося до класичної колірної формули «60-30-10» (або «60-30-30»), що дозволяє органічно поєднувати в інтер’єрі різні відтінки. 60% видимого простору займає основний колір, 30% – додатковий відтінок-помічник, і ще 10% (або 30%) отримує контрастний колір-акцент, звичайно яскравий.
У випадку з монохромним інтер’єром відтінки-помічники є близькими родичами основного кольору. А місце акцентного кольору, як правило, займає білий, чорний або нейтральний природний відтінок. Використовувати в просторі рівно три кольори не вийде. Якісь допоміжні тону все одно з’являться в меблевій обробці, на текстилі, в декорі. У монохромному дизайні рекомендується використовувати не більше п’яти відтінків.
Щоб не вийти за рамки моно колірної схеми, потрібно проявити увагу до деталей. Корінці книг можна заховати в однакові обкладинки, побутові дрібниці, для яких не знайшлося місця за фасадами системи зберігання, розмістити в однотонних декоративних кошиках або коробках.
У тотально бежевих інтер’єрів погана слава з часів епохи євроремонтів. Колір ні в чому не винен. Бежевий може виглядати нудно і старомодно, тільки, якщо сам інтер’єр виглядає нудно і старомодно. У продуманому дизайні бежевий відтінок виглядає елегантно, закликає до спокою, викликає природні асоціації і дає очам відпочинок.
Ще один нейтральний колір з сумнівною інтер’єрною репутацією – сірий. Його часто звинувачують в апатичності. Хоча всього кілька років тому сірі моно-інтер’єри були гарячим трендом. І не дарма. Сірий, так само як бежевий і інші природні відтінки – це колір, який існує за межами моди, нестомлюючий, нейтральний, а тому безпрограшний. В умілих руках дизайнера сірі і бежеві відтінки не будуть виглядати нудно.
Щоб візуально не переохолодити інтер’єр в сірих тонах, використовуйте контрастне по колірній температурі світле дерево. Сірий простір відразу стане затишнішим.
Додайте моно-інтер’єру «приправ»: фактур і візерунків.
Один і той же відтінок по-різному виглядає на різних фактурах. Тому простір вже не здається одноманітним. Кошлаті килими, оксамитова оббивка, декоративна штукатурка, плетені меблі, металеві акценти, глянець, матові поверхні – чим більше фактур, тим цікавіше результат.
Не завадить інтер’єру і порція графіки у вигляді орнаменту в родинному відтінку. Найпростіший спосіб додати малюнок – текстиль: пледи, покривала і чохли на декоративні подушки.
Монохром в нейтральних відтінках – практичне рішення. Коли яскраві кольори відвойовують собі багато зорового простору, це може бути гарною ідеєю в теорії. Але утомливим видовищем в реальності. Нейтральні кольори ніколи не викличуть такого ефекту. А якщо інтер’єр раптом «занудьгує», ви завжди зможете додати колірних акцентів у вигляді декору.
Якщо хочеться ефектного видовища – вибирайте яскравий або темний колір.
Такий прийом добре спрацює в невеликій кімнаті. Особливо цікавого емоційного ефекту можна домогтися, якщо вона примикає до просторого і світлого приміщення – ніби заглядаєш в дивовижну скриньку або таємну кімнату.
Щоб посилити екстравагантний ефект, можна відмовитися від контрастних вливань кольору. Підлога, стіни і стеля в єдиному відтінку розмиють візуальні межі простору.
На роль «шкатулки» ідеально підійдуть: робочий кабінет, гардеробна, кухонна зона, ванна кімната і санвузол. Використовувати яскравий або темний монохром в масштабі вітальні. Спірна ідея для житлового інтер’єру, виглядати буде безумовно ефектно, але може швидко втомити.
Для моно-інтер’єру спальні добре підходять нейтральні світлі гами, а також розслаблюючі приглушено-зелені і сині тони. Яскраві фарби не рекомендуються.
Щоб монохромний інтер’єр був в радість, вибирайте відтінок, який дійсно подобається. А не той, який здається наймоднішим або найбезпечнішим.