Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Укладання рулонного газону: технологія і догляд

Укладання рулонного газону: технологія і догляд

У попередній статті я розповіла про види рулонного газону, познайомила вас з перевагами рулонного газону над посівним. Якщо ви зупинили свій вибір на рулонному газоні, необхідно знати, як відрізнити якісне – сумлінно вирощене покриття від трави, яка прослужить один сезон. Луцьк Будівельний допоможе вам у цьому!

Вибір рулонного газону

Стандартні рулони нарізаного газону виглядають однаково – великий і важкий пласт, згорнутий в трубочку. Щоб не шкодувати про витрачені гроші, підійдіть до вибору рулонного газону відповідально, вивчіть правила перед покупкою.

  • Тільки свіжозрізана трава здатна прижитися на ділянці. Кращий варіант, коли рулони нарізають конкретно під замовлення і доставляють в день зрізу. Свіжість перевірте по запаху і кольору трави: прілий аромат і жовті травинки говорять про зворотне.
  • Проведіть стандартні вимірювання. Висота скошеної трави коливається в межах 3-5 см, короткий скіс говорить про бажання продавця приховати недоліки. Дерен по всій площі 2-4 см, рівномірний.
  • Огляньте покриття. Зверніть увагу на відсутність бур’яну, лисин, ознак захворювань або уражень шкідниками. Густота трави важливий фактор, рідко посаджена трава навряд чи прикрасить галявину перед будинком. Обережно натисніть за край рулону: якщо легко відриваються травинки це говорить про слабку кореневу систему.
  • Коренева система повинна бути густо переплетеною і міцною, таке покриття з більшою ймовірністю приживеться на ділянці.
  • Проведіть експеримент: кілька разів поверніть і розгорніть рулон. Свіжозрізана трава сильних сортів витримає цю процедуру без втрат. Неякісний газон осиплеться.

Укладання рулонного газону

рулонний газон Луцьк

Укладання рулонного газону почніть з підготовки території. Позбавтеся від сміття, видаліть пеньки і каміння з майданчика. Рулонна трава погано переносить перезволоження, наступним етапом стане облаштування дренажу. Зніміть шар грунту 30-40 см, насипте шар гальки і піску, утрамбуйте, засипте грунт назад, знову утрамбуйте. Внесіть в грунт мінеральні добрива, полийте підготовлену площу. Технологія укладання рулонного газону включає кілька правил:

  • Намагайтеся не турбувати рулон зайвий раз. Розгорніть і відразу перенесіть на потрібне місце.
  • Укладайте рулони в порядку цегляної кладки, стежте, щоб стики сусідніх рядів не збігалися.
  • По краях території викладаємо повнорозмірні рулони. Поділені на шматки частини дозволено помістити в середину ряду.
  • Відстань між рулонами максимум 1 см, але уникайте накладання один на одне. Принцип укладання схожий з наклеюванням шпалер – стик в стик, з мінімальною відстанню між полотнами.

рулонний газон Луцьк

  • Необхідні надрізи проводите гострим ножем.
  • Не ходіть по свіжозастеленій траві, щоб уникнути пошкодження покриття. А ось прокласти дошки і ходити по ним – корисно для повноцінного ущільнення.
  • Ходити по рулонному газоні можна через місяць. Цього часу достатньо для вкорінення трави і зміцнення кореневої системи.

Укладання рулонного газону це відповідальна справа, яка вимагає точності. І найменша помилка може призвести до втрат, тому цю справу варто довірити професіоналам.

Догляд за рулонним газоном

рулонний газон Луцьк

Для вирощування щільного і яскравого трав’яного килима важливо забезпечити правильний догляд за рулонним газоном. Відразу після укладання рясно полийте траву. Повторюйте полив газону щодня великою кількістю води протягом першого тижня після укладання. Подальший полив залежить від температури повітря: в теплу пору поливайте траву 2 рази в тиждень, в прохолодну – досить 1 рази в 10-12 днів. Через 2-3 тижні проведіть стрижку газону. Першою стрижкою зніміть тільки вершечки травинок, що не більше 1 см. В подальшому можна стригти на ту висоту, яка краща. Для стрижки скористайтеся газонокосаркою, скошену траву приберіть з галявини, щоб уникнути загнивання.

рулонний газон Луцьк

За пару днів до поливу вносите добрива в грунт. Підживлення газону залежить від пори року: навесні в добривах переважає азот, що допомагає наростити зелену масу; влітку додайте фосфору і калію; восени виключіть азот, залиште фосфор і калій, вони допоможуть траві підготуватися до зими. Обробляйте газон хімічними засобами для боротьби з бур’янами та шкідниками.

Догляд за рулонним газоном не складний, але вимагає систематичності і регулярності. При належній увазі рулонний газон буде прикрашати ділянку багато років поспіль.

Подзвоніть нам