Чим більше в інтер’єрі текстур, тим «багатшими» він виглядає. Особливо важлива текстури в мінімалістичний просторах, оформлених в нейтральних тонах. Є безліч способів додати інтер’єру текстурності, один з найцікавіших – декоративна штукатурка. Вона вміє «маскуватися» під мармур, бетон, шовк і інші оздоблювальні матеріали, імітувати фактуру старих стін, створювати переливи кольору і ефект мерехтіння, може стати виразним акцентом або нейтральним фоном. Розповімо, як «працюють» в інтер’єрі основні види декоративної штукатурки для стін.
Рельєфну штукатурку також називають фактурною або структурною. До складу такої обробки можуть входити різні наповнювачі: лляні або деревні волокна, гранітна, кварцова або мармурова крихта. Рельєфна штукатурка буває мінеральною – на основі вапна. Або синтетичною – на основі латексів.
За допомогою такої штукатурки можна імітувати різні фактури і / або створювати рельєфний хвилястий декор. Малюнок на стінах формується за допомогою валиків, шпателя, щітки та інших інструментів. Поверх рельєфу можна нанести шар декоративного воску, що переливається на світлі.
Грубі рельєфні фактури органічно виглядають в середземноморських інтер’єрах, просторах, оформлених в стилі прованс, рустика, бохо і Шеббі шик. Додадуть текстури мінімалістичним еко-інтер’єрах з японським або скандинавським настроєм.
Головний плюс такої обробки: можна приховати будь-які, навіть відверті, дефекти стін.
Найулюбленіша штукатурка в наших інтер’єрах. Венеціанська обробка (в народі: «венеціанка») відноситься до гладких різновидів декоративної штукатурки.
З її допомогою можна домогтися ідеально гладкої матової або глянсової поверхні з імітацією мармуру або іншого природного каменю: граніту, малахіту, яшми і т.д. Для цього штукатурку наносять в декілька тонких шарів. Щоб ефект вийшов «як треба», роботу краще довірити профі.
Органічно виглядає на базі класичних і палацових стилів з античним колоритом.
До складу матеріалу входять гранули, які мерехтять і переливаються на світлі. Кольорові переливи будуть видозмінюватися залежно від освітлення. Вау-ефект від декоративного покриття гарантований.
Декорувати краще одну акцентну стіну в приміщенні, в іншому випадку можна отримати ефект «всередині перламутрової раковини».
Цей різновид обробки увірвалася в житлові інтер’єри на хвилі популярності стилю лофт. Якщо гола цегляна кладка в житловому інтер’єрі в даний час значиться в списку антитрендів, імітація бетону в житловому просторі все ще здається дизайнерам доречною.
Головне правило: таку обробку потрібно поєднувати з «теплими» домашніми фактурами, щоб зменшити градус індустріальності. Така стіна стане цікавим фоном для настінного декору.
Самий практичний вид декоративної штукатурки для внутрішньої обробки.
Мікроцемент замішують на цементно-полімерній основі, завдяки чому він добре лягає практично на будь-яку поверхню, навіть на плитку. Завдяки микрочастинкам, що входять до складу такої штукатурки, покриття виходить ідеально гладким і щільним, має підвищену міцність і гідроізоляційні властивості. Ідеально підходить для обробки приміщень з високою вологістю.
Ми розповіли лише про основні види декоративної штукатурки для внутрішньої обробки, звертайтесь у Наш Сервіс.