Головна складність з мистецтвом в тому, що є маса правил, але для будь-якого з них є винятки. Наприклад, мало хто зважаться розмістити картину в стилі ню або відверту любовну сцену в кухні або у вітальні, але якщо вас це не бентежить, чому б і ні? Луцьк Буд підлотував підбірку ідей та надихаючих фото.
Сюди підійде майже будь-який стиль і предмет зображення: будь то міський пейзаж, сімейний портрет, анімалістика, абстракція чи натюрморт – все добре.
У дитячу ви навряд чи повісите щось занадто сучасне, скоріше, це буде більш традиційна робота: дитячий портрет, казкова ілюстрація або фантазія на тему улюблених книжкових героїв, портрет улюбленого вихованця.
Зону їдальні або кухні збагатять натюрморт з фруктами, овочами або квітами. Добре впишуться нейтральний пейзаж або соковита абстракція. Підійде леттерінг – наприклад, улюблена цитата або фраза, яку ви вибрали своїм девізом. Словом, все, що не зіпсує вам і вашим гостям апетит!
Пейзаж, абстракція, композиція з букв, ілюстрація на тему моди – тут можна дати простір своїй фантазії.
До підбору робіт в спальню варто підійти з усією відповідальністю – адже ви будете бачити цей твір з самого початку дня. А як день почнеш, таким він і буде, як кажуть. Тому виходите зі своїх побажань. Комусь для підтримки підійде сімейний портрет, іншого надихне улюблений вид, а третього – абстрактне полотно в яскравих тонах.
Поєднання стилю картини і стилю оформлення кімнати – тонкий момент. Картина може підтримувати загальну стилістику, а може йти трохи врозріз, додаючи інший вимір. Якщо ви створюєте ансамбль – зрозуміло: класику підтримує класика. Ви вибираєте фігуративний напрямок, натуральну колірну гамму, класичні сюжети. Сучасний інтер’єр заграє від сучасних стилів зображення – абстракція, стріт-стайл, контемпорарі.
Якщо ж вам цікавий контраст – змішуйте протилежності. Помістіть класичний портрет в сучасний мінімалістичний інтер’єр – і квартира стане виглядати сучасніше. Візьміть незвичайну абстрактну роботу – і вигляд кімнати стане молодіжним, гострим.
Не бійтеся йти за своїми інтересами: якщо вам подобається саме ця картина, зупиніться на ній, а не на тій, що не так мила, але ніби як більше підходить до інтер’єру. Мистецтво – для радості, і ваші емоції – головний компас. Пам’ятайте, що вид картини може сильно змінити рама і паспарту (картонна рамка, в яку поміщають графічні роботи), у яких теж є свій колір і стиль.
Фактично, ми маємо справу з комплексом: картина + паспарту + рама + стіна + інше навколишній простір. Кожна зі складових має свій колір. Цей ребус виглядає нерозв’язним, і спочатку здається, що саме логічне – всі підібрати одне до іншого. Але це зовсім не так! Бежеве з бежевим на бежевому загубиться і розчиниться.
На допомогу прийде спектральне колоі правило точки контрасту: погляд людини в будь-який момент шукає саму контрастну крапку – це буде точкою тяжіння уваги, так влаштований наш мозок. Якщо у вас темна картина на світлій стіні – вона відразу ж притягне погляд на себе. Якщо темна на темній – зробіть для неї світлу раму або світле паспарту (якщо це графіка).
І навпаки: світла картина заграє на темній стіні або в темній рамі. Контраст не обов’язково повинен бути стовідсотковим: досить трішки посилити колір, щоб підкреслити цю різницю.
Відштовхуйтеся від колірної гами картини або, навпаки, від переважаючого кольору кімнати. І шукайте в залежності від того, які кольори живопису доповнять і розкриють його. На прикладі вище тон кімнаті задала картина: оббивка дивана підібрана в тому ж відтінку блакитного, що і основна гамма абстрактного полотна, стіна пофарбована в контрастний червоний колір, а інтенсивність їх поєднання розбавляються білим і чорним кольорами інших картин, подушок і інших деталей інтер’єру.
Тут теж колірна гамма інтер’єру склалася на основі квітів, які вибрав художник: глибокі винні відтінки крісел і світло-зелений тон банкетки взяті з картини, і все разом виглядає як єдиний твір мистецтва.
Звертайтесь до наших дизайнерів і вони допоможуть вам облаштувати власну оселю!