Іноді житловий простір може відчуватися як старе пальто, яке всерйоз набридло, вийшло з моди, та й, по правді кажучи, замале. Можна купити нове пальто або перешити старе, переїхати на нову квартиру або вкластися в перепланування. Але якщо ресурсів на радикальне рішення немає, можна оптимізувати те, що маєш, малими засобами. Луцьк Буд розповідає як грамотно реорганізувати житловий простір.
Реорганізація – це новий погляд на побутовому сценарій, в якості альтернативи перепланування пропонує переобладнання і перестановку.
Якщо потреб більше, ніж кімнат, варто переглянути призначення останніх. Це ще не означає, що спальня повинна переїхати на кухню, а обідня зона в вітальню, можна зберегти за кімнатою її звичну функцію і наділити додатковими. Багатофункціональні просторИ створюють за допомогою меблевих трансформерів, поділяють на зони перегородок, стелажів і світлових сценаріїв.
Місце для робочого кабінету або туалетного столика знайдеться в спальні, у вітальні, на кухні, навіть на лоджії і в гардеробній. Консолі з відкидними столиками і переобладнані підвіконня дозволяють отримати додаткову робочу поверхню навіть в самих обмежених житлових умовах.
Спальня перетвориться в вітальню, ігрову або спортзал за допомогою ліжка Мерфі. Так називають відкидні ліжка, які ховаються в шафу. Конструкцію придумав і запатентував ще на початку 20 століття Вільям Мерфі, який, згідно з легендою, на той момент проживав в однокімнатній малометражці.
Лоджію можна перетворити в спальню і / або в чіл-аут зону, додайте відкидний столик і компактні садові стільці, і у вас з’явиться мініатюрна версія вуличного кафе, щоб затишно влаштуватися з чашкою кави вранці або з келихом вина ввечері. Додайте додаткове атмосферне освітлення і отримаєте новий спектр емоцій від житлоплощі.
Щоб заощадити корисну площу і використовувати її, запитайте себе. Чи всі зони в квартирі потрібні вам у традиційному вигляді?
Традиційна кухня з масивним гарнітуром, поверхнею на чотири конфорки і обідньою зоною – інтер’єрний атавізм, якщо ви не готуєте дома.
Чи потрібна повноцінна робоча зона, якщо ви ніколи не готуєте нічого складнішого овочевого салату і не пам’ятаєте, коли останній раз включали духовку?
Чи потрібен обідній стіл, за яким планувалося збиратися всією сім’єю, якщо сім’я вважає за краще їсти перед телевізором у вітальні? Можна заощадити місце і віддати перевагу барній стійці або переобладнати підвіконня.
Чи потрібна громіздка шафа-купе, що з’їдає третину кімнати, якщо вона частково пустує (і таке буває)? Можна віддати перевагу мінімалістичній відкритій системі зберігання, як в магазині.
Відповідь: речей багато, а система зберігання не гумова. У проблеми комплексне рішення: розвантаження плюс реорганізація зберігання.
Коли місця для речей недостатньо, варто згадати стару пісню, яка закликає викинути непотріб з дому. Немає мотлоху, але є речі, які роками не використовуються? Пора їх віддати або продати.
Щоб залишати шимся потрібним речам місця було достатньо, розгляньте нестандартні варіанти зберігання.
Використовуйте двері і простір над дверним прорізом, використовуйте кути кімнати. Використовуйте місце під столом і під ліжком, використовуйте простір між шафою і стелею.
Систематизувати зберігання і розкласти за допомогою контейнерів і кошиків теж піде на користь інтер’єру.
Темні стіни – не завжди похмура історія, яскравий відтінок не обов’язково буде «бити» в очі. А нейтральна гама – не панацея для інтер’єру.
Якщо вам не вистачає емоцій і хочеться змінити обстановку, однією перестановки може бути недостатньо, спробуйте «приміряти» на інтер’єр соковиті відтінки, складні глибокі тони і / або контрастні кольорові сполучення. Щоб повністю змінити відчуття від простору, використовуйте колір незвичним чином: яскравими можуть стати не стіни, а стелі, стіну можна не фарбувати цілком, а розмістити на ній яскравий колірний блок, ніжки меблів можна «одягнути» в контрастний відтінок за допомогою банки фарби. Вау-ефект малими засобами гарантовано!
Реорганізуйте простір без оглядки на інтер’єрні кліше, орієнтуйтеся на свої звички. Погляньте на інтер’єр по-новому і оточуйте себе улюбленими речами.