Інтер’єри розповідають історії, зберігають спогади, об’єднують епохи і можуть виглядати збалансовано, навіть якщо додати в «рецепт» найнесподіваніші інгредієнти. Вінтажні речі, які пам’ятають дитинство наших бабусь або випадково виявлені в «скарбницях» антикварних магазинів і барахолок, можуть гармонійно поєднуватись з гарячими трендами, колекціями сучасних дизайнерів і практичним мас-магазином. Луцьк Буд розповідає, як їх подружити.
Один із способів поріднити ретро з сучасністю – зробити вінтажні речі головними героями інтер’єру, а всю решту меблів і обробку підібрати під них. У наш час це легко здійсненна задача. Щоб зібрати інтер’єр в стилі певної епохи, не обов’язково полювати на рідкісні речі на аукціонах або влаштовувати розкопки на горищах.
Сучасні дизайнери активно ностальгують за минулими епохами, регулярно відроджуючи їх в своїх колекціях і проектах: гламурне арт-деко з кричущих 20-х, практичний мід-сенчурі модерн на тонких лакованих ніжках, розслаблена епоха хіпі і сміливий мемфіс з 80-х – все це зараз актуально і щодо легко доступно.
Характерні риси стилів минулих десятиліть постійно подорожують у часі і фігурують в списку трендів. Цього року наймоднішим напрямом залишаються 70-ті: фактура терраццо, закруглені меблі, вельветова оббивка, макраме та інші прикмети хіпового десятиліття масово присутні в дизайнерських колекціях. Справжній вінтаж цього періоду буде добре себе почувати в такій компанії.
Прагнути до стовідсоткової відповідності певній епосі необов’язково. Адже мова не про художню постановку в кіно, а про житловий інтер’єр.
Змішання стилів і епох в одному інтер’єрі має повне право виглядати контрастно. І чим гостріше, помітніше контраст, тим краще. Найбільш актуальне на даний момент прийом: взяти просту, добротну інтер’єрну базу і поселити на ній виразні акценти. Під добротною базою ми маємо на увазі нейтральність в обробці і сучасний інтер’єрний мінімалізм. Під виразними акцентами – підкреслено нетутешні предмети меблів і аксесуари.
Якщо ви хочете обіграти вінтажну софу, додайте контрастів у вигляді подушок з сучасними принтами. У вінтажний буфет поставте сучасний посуд. Або взагалі використовуйте його не за призначенням – наприклад для зберігання головних уборів. Старовинний садибний дерев’яний стіл оточіть різнобарвними стільцями футуристичних форм. Все це дасть зрозуміти, що в ретро ви тільки граєте.
Принцип простий: затишне вінтажне протиставляється сучасному технологічному. На такому контрасті ретро-речі здаються ще більш «живими».
Особливо сміливі можуть повісити ностальгічний килим на стіну. Але такий трюк краще не провертати в класичному інтер’єрі серед масивних дерев’яних меблів – може бути надто по-радянськи.
Читайте також – Кольорові міжкімнатні двері в інтер’єрі
Іноді нам хочеться пригріти вінтажну річ в інтер’єрі не тільки через її естетичні або практичні аспекти. А просто тому що вона пам’ятна. Деякі з таких предметів вже не можна використовувати за призначенням. Але завжди можна подарувати їм нове життя.
Вантажні валізи вашого дідуся можуть стати приліжковою тумбою. Трьохлітрова банка, в яку бабуся закатувала огірки, може використовуватися як колоритна ваза. Не бійтеся вписати такий здавалося б непоказний аксесуар в сучасний інтер’єр. Головне – підібрати йому правильних сусідів.
Старі дошки можна використовувати в якості екранів для радіаторів, декоративних панно або облицювання ліжка. Віконний наличник перетвориться в раму, татів велосипед – в креативну вішалку для одягу. А таких речей, як самовар, гасова лампа, друкарська машинка або грамофон і зовсім не потрібно шукати альтернативного застосування, їх можна розглядати виключно як декоративні об’єкти.
Вантажні та сучасні речі можуть виглядати як вимушені сусіди. Щоб перетворити їх співжиття в продуманий інтер’єр, потрібна концепція.