Розповімо, як розмістити сантехніку у ванній, згідно принципам ергономіки, ваших звичок і здоровому глузду.
Головне питання, відповідь на яке визначить весь основний сантехнічний склад.
Віддаєте перевагу приймати душ, а не ванну – вибирайте душову зону. Любите релаксувати в пінній ванні – не шкодуйте на неї місця. Якщо кімната вузька, краще відмовитися від розміщення ванни уздовж довгої стіни. Стандартну ванну доцільно розмістити вздовж найкоротшої стіни в приміщенні. Якщо стіна менше 160 сантиметрів в довжину, вибирайте кутову модель або душову кабіну.
Враховуйте звички і розпорядок дня. Якщо вранці ванна кімната затребувана вами і кимось із домочадців в один і той же час, дві раковини (або одна великоформатна модель) зроблять ваше життя простіше.
Інтер’єрна мода мінлива, але принципи ергономіки щодо розміщення сантехніки у ванній – непохитні, тому що беруть за основу пропорції людського тіла.
Базові правила говорять:
Відстань від унітазу до стін не може бути менше 20 сантиметрів, в іншому випадку ви будете впиратися в стіни ліктями.
Те ж саме з раковиною: мінімум 20 сантиметрів повинні відокремлювати її від можливої перешкоди.
Довірте встановлення сантехніки професіоналам, які гарантують якість.
Креативний варіант для малогабаритного суміщеного санвузла: придбати кутову модель унітазу або встановити традиційний унітаз під кутом.
Чи потрібна в ванній пральна машина?
Коли «квадратів» в приміщенні в обріз, невелику «пралку» хочуть розмістити під раковиною. При такому варіанті раковина виявляється на незручній висоті, особливо для дітей.
Раціональне рішення для власників малогабаритних ванних кімнат: розмістити пральну машину на кухні, в коморі або в передпокої. Щоб «пралка» не виділялася в інтер’єрі, її можна заховати за меблевими фасадами.
Плитка у ванній кімнаті: поради дизайнерів
Коли в квартирі живе кілька людей, ванна кімната швидко обростає тюбикам і флаконами. Все це «багатство» захаращує простір, та ще й постійно падає, викликаючи ланцюгову реакцію. Знайома ситуація? Тобто розміщення сантехніки у ванній може бути ідеальним, але вам все одно буде незручно, та ще й неестетично.
Косметичні засоби і побутову хімію можна заховати в закритих системах зберігання або розташувати на відкритих полицях, але збоку від дверей, щоб вони не впадали в очі.
Креативне рішення: купити дизайнерські дозатори, які органічно впишуться в інтер’єр ванної кімнати. Їх можна залишати на виду, а засоби в заводських тюбиках і флаконах ховати в шафки або прибирати в плетені кошики під раковину.
Консультанти в Луцьк Будівельний допоможуть підібрати будь-які сантехнічні рішення і підкажуть, як правильно розмістити сантехніку у ванній.