Три головних характеристики хорошого покриття для підлоги: міцність, легкість в догляді, привабливий зовнішній вигляд. Все це про керамограніт. Розповімо, який керамограніт вибрати для підлоги і на які критерії спиратися
Керамограніт – це підлога, якій хочеться сказати спасибі. Хто б що не впустив, пролив або розмазав по підлозі – керамограніту всеодно. Він не боїться вологи, води, і ніяких засобів. Забруднення в нього не в’їдаються, видаляються легко. Подряпати якісний керамограніт практично неможливо, навіть якщо ви кожен день пересуваєте меблі.
Потрібно визначитися, який керамограніт вибрати для підлоги: глянсовий або матовий. Глянцевий полірований керамограніт ефектно виглядає, але може перетворити вашу підлогу в каток. Це категорія керамограніту більше підходить для облицювання стін.
Якщо вас приваблює ідея глянцевого статі, вибирайте частково поліровану плитку, вона вже не така слизька і зносостійкість у неї вище, але не досить висока, щоб використовувати, скажімо, в передпокої.
Практичний вибір для підлоги – матовий керамограніт. Це більш зносостійкий і зручний в експлуатації матеріал для підлогового покриття, ніж глазурований глянець.
Ще один спосіб твердо стояти на ногах – керамограніт зі спеціальною протиковзкою поверхнею.
Вибираючи керамограніт, звертайте увагу на наступні параметри:
Щоб зрозуміти, який керамограніт вибрати, враховуйте прохідність приміщення.
Чим більше у приміщення прохідність, тим вище повинна бути стійкість керамограніту до стирання.
Існує п’ять класів керамограніту, що володіють різним ступенем стирання: (PEI I – PEI V – від найменшої до максимальному ступені стійкості). Для житлових інтер’єрів зазвичай досить виробів класів PEI I – III.
Керамограніт не може бути тонше 8 мм, при цьому вага квадратного метра такого матеріалу повинна скласти близько 19 кг. Вироби з меншою товщиною і вагою не будуть достатньо зносостійкими в побуті.
Технічний керамограніт широко використовують для облицювання громадських місць і комерційних приміщень. У житлових інтер’єрах добре себе почуває глазурований керамграніт. Таку плитку можна підібрати різних форм і розмірів: від мозаїки до триметрових плит. Доступна геометрія, навіть плитка круглої форми. Вибір відтінків, орнаментів і текстур безмежний.
Рельєфний керамограніт може відтворити фактуру іншого оздоблювального матеріалу: деревини або каменю. Таким чином ви отримуєте зовнішні дані благородних натуральних матеріалів в комплекті з функціональними перевагами керамограніту.
На відміну від інших підлогових покриттів, зовнішній вигляд керамограніту з роками залишається незмінним: він не вигорить і не зблякне.
Розмір плитки підбирайте залежно від площі приміщення. Для просторих кімнат оптимальним варіантом стануть плитки великого розміру. Щоб домогтися ефекту безшовного облицювання, вибирайте ректифікований керамограніт з обрізаними торцями (без фаски). Контур у таких виробів ідеально рівний. Укладання справа не проста – краще довіритись фахівцям.
Пам’ятайте про калібрування. Розмір плит в одній упаковці завжди трохи варіюється. З’ясуйте параметри калібрування, щоб уникнути перепадів при укладанні. І завжди купуйте плитку з запасом, тому що без підрізування не обійдеться.
За ремонтними та будівельними послугами звертайтесь у Наш Сервіс.