Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Яка стеля краще – матова або глянцева?

Яка стеля краще – матова або глянцева?

Натяжні стелі – давно не розкіш, а звичний і зручний спосіб оформити будь-яке приміщення. Часто вони стають навіть більш вигідними, ніж інші способи обробки – як в плані фінансових витрат, так і трудовитрат. Ринок рясніє пропозиціями, а власникам приміщень треба вибрати: яку стелю краще – матову або глянцеву? А які варіанти є ще? Тема величезна, тому для початку зупинимося на фактурі.

Переваги та недоліки глянцевих покриттів

Глянцеві стелі – одні з найбільш затребуваних в компаніях по установці. Це пов’язано з великою кількістю достоїнств покриттів з ПВХ цього типу:

  • мають антистатичний ефект – до них не липне пил і бруд;
  • легко миються – навіть випадково залишені брудні відбитки пальців (наприклад, при заміні люстри) стираються без сліду;
  • випускаються у великій різноманітності кольорів, в тому числі у форматі дзеркальних полотен;
  • утримують вологу при затопленні а після відкачування води – швидко повертають початкову форму.

натяжна стеля

Але найголовніше, за що вибирають саме цей тип полотна, – відображаюча здатність. Завдяки їй можна візуально збільшити приміщення, що особливо цінно для невеликих квартир.

До недоліків можна віднести більш високу ціну, ніж у матових. Також враження може зіпсувати неправильна установка. Так, якщо монтується два полотна встик, то при різному натягу елементів шов може бути занадто помітний. Якщо ж був нерівномірний прогрів, то полотно теж може натягнути нерівно, тому відображення в ньому може бути, як у кривому дзеркалі, – перекошеним. Маленький недолік, але може дратувати. Тому варто звертатись до професіоналів.

Традиційно глянцеві полотна використовуються в сучасних інтер’єрах – в стилі хай-тек, мінімалізм. У форматі дзеркальних стель можна зустріти в арт-деко і модерні.

натяжна стеля

Матові стелі – плюси і мінуси

Говорячи про матові стелі, потрібно розуміти, що їх роблять не тільки з ПВХ, але і їх поліуретанових ниток – так звані ткані стелі. Їх фактура нагадує тканину і, по суті, нею і є. Звідси і найкраща повітропроникність, здатність витримувати низькі температури (наприклад, на лоджіях, в неопалюваних дачах), але менша здатність утримувати воду. До того ж ці покриття мають не таку велику палітру кольорів, як ПВХ, і коштують дорожче.

Якщо говорити про матові полотна з ПВХ, то частково їх переваги перетинаються з глянцевими:

  • не притягають пил;
  • прибирання не представляє ніяких труднощів;
  • не горючі, витримують затоплення;
  • мають велику кількість кольорів і відтінків.

Головна перевага матових стель – імітація ідеально рівної оштукатуреної і пофарбованої стелі. Якщо у вас класичний інтер’єр, де не потрібні зайві глянцеві поверхні, – використовуйте саме ці полотна.

Цей матеріал коштує дешевше глянцю. Так, він не дасть такого ефекту збільшення простору, але це можна компенсувати підбором правильного відтінку (чим світліше, тим приміщення здається більше), фотодруком або комбінацією навісних конструкцій і підсвічування.

Варіанти використання

Матові і глянцеві полотна можуть комбінуватися між собою для розділення приміщення на зони. Традиційно для поєднань використовують матеріал різного кольору, але фактури теж можна об’єднувати. Наприклад, в квартирі-студії спальну зону можна виділити як раз матовим, спокійним, а їдальню і вітальню – яскравим глянцем.

натяжна стеля

Яка стеля краще – матова або глянцева? Багато в чому залежить від дизайну приміщення, а також ваших побажань – не тільки «щоб рівно і чисто», а й, наприклад, візуально збільшити кімнату. Також варто пам’ятати про розходження в ціні, хоча воно не таке вже й велике. Звертайтесь у Наш Сервіс.

Подзвоніть нам