Яка стеля краще – натяжна чи підвісна?
Домогтися ідеально рівної стелі потрібного кольору і фактури шляхом пофарбування досить складно. І практично неможливо, якщо поверхня вимагає хитромудрого дизайну. В далеку старовину альтернативою розпису були кесони – стельові плитки з дерева. Сучасність надає значно більше відносно недорогих і зручних способів оформити житло красиво. Яка стеля краще – натяжна або підвісна? Давайте розберемося.
Плюси і мінуси натяжної стелі
Це сучасне покриття зараз представляється чи не золотим стандартом обробки. Дійсно, плюсів у нього багато:
- ідеально рівна поверхня в результаті;
- повне приховування проводки, недосконалостей поверхні. Стики плит шпаклюються дуже складно, а шпаклівка з часом може пожовтіти або растрескаться;
- можливість «пограти» з фактурою. Матові і сатинові плівки для любителів класики, глянцеві – для тих, хто вважає за краще сучасний дизайн;
- до того ж глянець збільшує зорово висоту приміщення;
- в разі підтоплення покриття розтягується, а після відкачування води фахівцями приймає первісну форму – і стеля не треба повністю перефарбовувати, щоб приховати плями!
Сучасні плівки не виділяють шкідливих речовин і неприємного запаху (виняток – найдешевші види з сумнівною сертифікацією). Не горять і, по завіреннях виробників, служать до 30 років без втрати властивостей.
Їх цінують за широку колірну палітру, можливість фотодруку і створення різноманітних багаторівневих конструкцій, вбудованої системи підсвічування. Але є і мінуси:
- Як і всі конструкції, які кріпляться на відстані від поверхні, вони забирають висоту кімнати (монтуються на відстані від стелі, яке залежить від того, чи будете використовувати вбудоване освітлення або підвісне).
- При розкрої полотна ви відразу і остаточно повинні вирішити, світильники якого типу і де будуть розміщені. Після установки в вирізані отвори поміняти рішення не можна.
- Якщо раптово при якихось обставинах полотно пошкодиться (наприклад, порветься, трісне), то його потрібно буде міняти повністю.
Переваги та недоліки підвісної стелі
Головний мінус підвісних стель – вони виглядають не дуже комфортно. Особливо якщо мова про армстронга – його квадратні плитки можна побачити в офісах і різних установах. З іншого боку, він має і ряд переваг:
- відносно недорогий і чистий, якщо монтаж взяти на себе, – знову ж таки різні конструкції і матеріали можуть істотно підвищити ціну;
- при пошкодженнях можна замінювати не в повному обсязі, а окремі панелі;
- при необхідності ревізії основної поверхні можна знімати окремі плити і так само їх укладати без втручання фахівців;
- якщо потрібно встановити додатковий світильник, то можна самостійно розібрати стелю, просвердлити необхідні отвори, прокинути дроти і поставити все як було;
- метал, гіпсокартон і целюлоза, з яких робляться плитки, не горять, не токсичні, спокійно переносять перепади температури.
Також є і мінуси:
- підвісна стеля більше забирає висоти при установці, ніж натяжна;
- не утримує вологу – якщо вас затоплять, то вся вода буде в кімнаті (і доведеться міняти плитки, якщо на них з’явилися плями);
- дизайнерські можливості істотно обмежені;
- панелі хороші для строго прямокутних приміщень, якщо стіни криві, то можливі труднощі.
При всіх недоліках і ті, і інші стелі як і раніше із задоволенням купують і встановлюють, наші професіонали вам у цьому допоможуть. Просто треба розуміти, що і де буде краще і зручніше.
Де що ставити?
Для житлових кімнат оптимальним варіантом буде натяжна стеля. В першу чергу, тому що вона гарно виглядає. У коридорі теж вона буде хорошим варіантом. В туалеті і ванній відмінно підуть і натяжні, і панелі. Якщо мова йде про лоджії, балкони або дачі – тільки підвісні конструкції .
Вибір, яка стеля краще – натяжна або підвісна, залежить від безлічі факторів – дизайну, особливостей приміщення. З урахуванням матеріалу і робіт ціна на обидва види покриття плюс-мінус схожа. Подивитися всі варіанти і вибрати відповідний вам допоможуть фахівці Нашого Сервісу.