Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Яке освітлення краще зробити у ванній кімнаті?

Яке освітлення краще зробити у ванній кімнаті?

Ванна кімната об’єднує в собі кілька різних функцій. Основним завданням залишається гігієна, але можна говорити і про відпочинок в ванні, прийнятті підбадьорливого душу. Тут користуються косметикою і приводять себе в порядок вранці після сну. Тому питання, яке освітлення зробити у ванній кімнаті, дуже важливе, так як воно має одночасно служити різним цілям.

Основні правила освітлення у ванній

У приміщеннях різного дизайну, розміру та оздоблення світлові схеми працюють по-різному. Однак існують загальні правила, завдяки яким ви самі зможете грамотно підібрати освітлення.

освітлення в ванній

  • Віддайте перевагу світлодіодам. Такі лампи економічні, практично не нагріваються. При перепадах температури і вологості вони не лопнуть, так як складаються з пластику. Випадково розбити її не страшно.
  • Вся проводка і патрони повинні бути ретельно ізольовані від попадання води.
  • Освітлювальні прилади повинні бути компактні і не заважати пересуванню – щоб, наприклад, не розбити люстру, випадково махнувши рукою.
  • Світлова схема повинна відповідати дизайну приміщення – або бути частиною, та не відволікати на себе увагу.
  • Лампи не повинні бити в очі і дратувати. При цьому загальне підсвічування повинне бути досить яскравим.
  • При підборі світильників важливо пам’ятати: приміщення має вийти не тільки красивим, але і функціональним.

освітлення в ванній

Ванна. Світла чи темна? А на чиєму боці ви?

Центральне освітлення

Пристрій основного джерела світла багато в чому залежить від дизайну приміщення і типу стелі. У старих будинках нерідко патрон для лампи виводився на стіну над дверима, тому туди і монтували стінний плафон. У цього способу є великий мінус – освітлення виходило нерівномірним.

Підвісні люстри теж не дуже гарні для більшості ванних – стелі, як правило, невисокі, тому підвіс заважатиме. Інша справа – просторі приміщення з високими стелями: якщо того дозволяє безпека і дизайн, то люстри виглядатимуть гармонійно.

Питання вирішується простіше, якщо встановлені підвісні або натяжні конструкції. Вбудовані світильники, по-перше, не з’їдають висоту, а по-друге, можуть бути розташовані рівномірно в різних зонах стелі (проводка вся піде під покриття). Завдяки цьому можна добитися рівномірного підсвічування.

освітлення в ванній

Окремо скажемо, що основне освітлення повинно бути яскравим, але не сліпучим. Якщо ви вибираєте світлодіодні лампи, то температуру світла краще підбирати відповідно до обробки.

Тепле світло додасть жовтизни предметів, якщо стіни оброблені рожевим кахлем, а приміщень холодних тонів, навпаки, – додасть «життя» і позбавить від хірургічної білизни.

Додаткові джерела

Центральне освітлення не дуже зручно, якщо передбачається кілька варіантів підсвічування або виділення функціональної зони. Для цього використовуються додаткові джерела.

Наприклад, один з найпоширеніших варіантів – бра або підсвічування дзеркала. Існує безліч різних варіантів. Це можуть бути класичні світильники, прихована діодна стрічка або ряд ламп в стилі голлівудської гримерки. Їх завдання – якнайкраще висвітлити зону дзеркала і умивальників, щоб людина могла найбільш точно розглянути себе.

освітлення в ванній

Інший тип – фонове підсвічування світлодіодними стрічками, яка створює приємну напівтемряву під час прийняття ванни. Для цього ж використовуються різноманітні декоративні світильники, в тому числі свічкові.

Перш ніж вирішити, яке освітлення краще зробити у ванній кімнаті, зверніть увагу на її функціонал – хто і що там буде робити. Продумайте всі необхідні світлові сценарії. В результаті вам буде значно простіше розрахувати тип ламп і їх потужність. Порадити цікаві рішення та допомогти з установкою вам можуть фахівці нашого сервісу Луцьк Будівельний.

Подзвоніть нам