Бажаючи зробити будинок по-справжньому затишним, ми намагаємося вибрати найкращі матеріали. Вони повинні бути екологічними, красивими, безпечними, довговічними і простими у догляді. Від великої кількості інформації пухне голова, тому ми йдемо в найближчий магазин (або інтернет-магазин) і намагаємося розібратися самостійно. Наприклад, відповісти на питання, які вибрати двері – шпон або МДФ? Що ж краще?
Насправді, таке формулювання є некоректним, тому що двері можуть бути зроблена з МДФ і покриті шпоном – ось так, одночасно. При цьому самостійно ні той, ні інший матеріал не використовується – тільки в поєднанні з різними основами або покриттями. Чому ж продавці їх протиставляють? Давайте розберемося.
МДФ це плита з дрібної деревної тирси яка запресовується з нагріванням. При цьому з деревини виділяється речовина, що клеїть лігнін, яка зв’язує частинки.
До переваг плит МДФ можна віднести:
До мінусів МДФ як основи можна віднести те, що він добре вбирає запахи і воду. Через це панель може розбухнути, в ній утворюється грибок. Це одна з причин, по якій двері МДФ з дихаючими покриттями НЕ варто ставити в «мокрі» зони – ванну і туалет.
Шпон – це тонкі пластинки натурального дерева, які використовуються для облицювання меблів і елементів інтер’єру. Завдяки тому, що матеріал тонкий, його потрібно досить небагато. Цілком же ні один виріб не може бути зроблено з шпону, тому що це облицювання.
При дотриманні технології шпонування меблів і дверей вони виглядають так, ніби зроблені з масиву. Тому у вас є можливість декорувати кімнату відносно недорого, але красиво.
Метал – сталеві вхідні двері нерідко ним обробляють.
ДСП – деревно-стружкові плити, просочені смолами, можуть служити основою при створенні меблів – стелажів, столів, диванів тощо.
Масив дешевших порід – цей прийом часто використовується при створенні міжкімнатних дверей: на недорогу породу приклеюється шпон, перетворюючи її в виріб елітного рівня.
Наклеюється шпон і на МДФ. Отримані панелі використовуються як для виробництва меблів, так і внутрішніх дверей будинку або квартири. Як ми вже говорили, шпон доповнює їх «дихаючі» властивості.
При цьому і догляд повинен бути таким же, як за дерев’яним виробом: якщо очищати їх неправильно, то пластинки розсохнуться, деформуються і можуть почати відставати від основи.
Вибираючи, які двері краще – шпон або МДФ, пам’ятайте, що головне – правильне поєднання. Якщо ви прихильник екологічності, то вибирайте основу з натурального матеріалу (в тому числі МДФ, масив) і покриття шпоном. Якщо важливіше низька ціна – віддайте перевагу тому ж МДФ і ламінованому покритті. Луцьк Будівельний надає ремонтні та будівельні послуги – звертайтесь до професіоналів!