Двері між внутрішніми приміщеннями є практично в будь-якому житлі. Виняток становлять дизайнерські інтер’єри, де кімнати розмежовуються іншими способами. Луцьк Буд розповідає, які бувають міжкімнатні двері і їх види за способом відкривання. Це важливо враховувати, так як вони повинні гармоніювати зі стилями обробки і облаштування не тільки візуально, але і за своїм функціоналом.
Внутрішні двері в житловому приміщенні поділяються за кількома ознаками:
Сьогодні ми будемо говорити не стільки про зовнішній вигляд, скільки про механіку і тому, як вибрати двері, яка буде найбільш ергономічна при використанні в вашому приміщенні.
Які бувають міжкімнатні двері за способом відкриття? Умовно їх можна розділити на:
Кожен вид має свої переваги і недоліки.
Деякі вимагають певних параметрів приміщення: наприклад, розсувні економлять місце при відкриванні-закриванні, але вимагають простору стіни, щоб було куди «з’їжджати».
Розглянемо докладніше, які бувають міжкімнатні двері.
Це найбільш популярна і, можна сказати, класична конструкція. Вона стала популярна завдяки стійкості, простоті і безвідмовності поворотного механізму. Він дозволяє відкривати двері тільки в одну сторону – до себе або від себе.
У різних моделей існує ряд відмінностей. Так як полотно навішується на петлі, то в залежності від їх розташування двері є ліво- або правобічні, відкриваються тільки в одну сторону – до себе або від себе. Якщо двері складаєтюся з двох половинок, що відкриваються один до одного, то вона є двостулковою, з однієї – одностулковою.
Вважаються найбільш економними в плані вимог до простору. Однак при цьому консультанти і покупців часто упускають факт, що полотнам потрібно кудись рухатися. Тобто, якщо стіна з дверима прорізу вузька або уздовж неї стоять меблі, предмети інтер’єру, направляючі вже розмістити буде ніде.
У дверному отворі встановлюються два полотна, які зсуваються один щодо одного, – принцип шафи-купе. Ця модель вимагає досить широкого простору, щоб була можливість комфортного проходу. Напрямні в цьому випадку встановлюються або знизу і зверху, або тільки зверху.
Найбільш зручний, але дорогий варіант розсувних дверей. Тут не потрібен широкий дверний отвір, так як полотно зсувається паралельно стіні. При цьому воно може ховатися в імпровізований футляр – пенал з гіпсокартону (звідси назва), декоративні решітки або в масив стіни.
З одного боку, такі двері вимагають простору поруч – щоб було куди рухатися. З іншого боку, поряд з пеналом можна також ставити меблі.
Такі двері являють собою полотна, підвішені строго на відкриті верхні напрямні. За ним вони зсуваються вздовж стін. Такі моделі вимагають багато вільного місця для зрушування, а також відповідного стилю інтер’єру – лофт, кантрі та ін.
Конструкція має на увазі дверне полотно, яке складається в гармошку за рахунок фурнітури. Є два основних види – «книжка» і, власне, «гармошка». У першому випадку при відкриванні полотно складається вдвічі і в складеному вигляді знаходиться з одного боку від дверного отвору.
У другому типі двері складаються з декількох панелей, при зрушуванні вони збираються в гармошку і знаходяться в дверному отворі, рівномірно виходячи з обох боків дверей. Через їх меншу площу конструкція виходить більш компактною.
Недолік таких моделей – складність і дорожнеча фурнітури, необхідність точного розрахунку, мастила і регулювання, інакше з’являється скрип і перебої в роботі (панель може застрягти).
У статті ми розповіли про те, які міжкімнатні двері бувають, а також їх види за способом відкривання. Отримати більше інформації і підібрати те, що ідеально впишеться в інтер’єр, ви можете звернутись в Наш Сервіс.