Ви вирішили приступити до давно запланованого ремонту? Вас раптово залили сусіди? Захотілося чогось нового в житті, і ви вирішили почати зі зміни вигляду квартири? У кожному з цих випадків оновлення житла торкнеться стелі. Підвісні і натяжні стелі «з’їдають» простір кімнати, не кажучи вже про пристойні суми грошей. Фарбування – найбільш бюджетний варіант перетворення. Яку ж краще вибрати фарбу для фарбування стелі в квартирі? Давайте спробуємо розібратися.
Довгий час стелю білили вапном. «Дешевий і сердитий» варіант. Однак недоліки вапна нівелюють її дешевизну: поверхня виходить нерівна, бруднить, пилить, її неможливо коректно тонувати. Про складність і небезпечність приготування розчину і говорити не варто. На щастя, зараз існує чимало видів фарби (в тому числі і спеціальних, стельових), які зручні в нанесенні, практичні в подальшому використанні, екологічно чисті й гарні.
Поряд з водно-дисперсійної це найбільш доступний вид оздоблювальних матеріалів для стелі. Основний склад – вода і фарбувальні пігменти. Сюди ж входять пластифікатори, згущувачі, полімери та можливі додаткові компоненти – протигрибкові, антисептичні і так далі. Їх основні переваги – низька ціна, зручність нанесення, швидке висихання. Якщо під час робіт що-небудь забрудниться в ній, то відмити буде дуже просто.
Найчастіше продаються водоемульсійні фарби білого кольоруЦі види фарб вважаються найбільш дихаючими завдяки водному складу і відсутності після покриття мікроплівку.
До мінусів можна віднести слабку стійкість до стирання і низьку вологостійкість – протерти вологою ганчіркою, наприклад, від кіптяви, буде складно. У таких випадках рекомендують водно-дисперсійні фарби – вони вологу переносить краще.
Акрилові фарби дорожчі, тому, якщо ви не плануєте регулярно мити або терти стелю, її вибір буде зайвим. Але у неї є свої експлуатаційні плюси. По-перше, вона стійка до вологи і тертя – відповідно вологе прибирання не страшна. По-друге, вона не вицвітає від сонця. Крім того, її не потрібно колорувати – постачальники пропонують масу вже готових відтінків. Варто пам’ятати, що в банці фарба виглядає більш світлою, а заявлений тон виходить після висихання. Фарбування краще довірити професіоналам.
Фарби з акрилу більш в’язкі, їх легко наносити рівномірним тонким шаром. Завдяки гарній заповнюваності ці склади можуть замаскувати невеликі дефекти стелі, з якими не впоралася шпаклівка (тріщини, невеликі вибоїни).
Найбільш дорогий матеріал для покриття стелі. До переваг відноситься те, що він дуже швидко сохне (від півгодини до двох годин), має гарний зовнішній вигляд і може надати поверхні глянець. Вона стає стійкою до пошкоджень, її можна мити. Постачальники пропонують широку гаму кольорів.
Серед недоліків – слабка стійкість до цвілі і грибка, тому її не рекомендується використовувати в «мокрих» зонах або застосовувати разом з особливими добавками. Така фарба вигорає на сонці і погано переносить холод – тріскається і кришиться при низькій температурі.
Для остаточного вибору необхідно чітко розуміти, якого ефекту хочеться досягти від покриття, а також визначитися з основними характеристиками:
Коли ви вже зібралися вибирати потрібний матеріал, а поруч немає консультанта , уважно вивчіть банки що сподобалися. Зверніть увагу на термін придатності.
Етикетка теж несе важливу інформацію:
Отже, тепер ви самі зможете підібрати необхідні матеріали для ремонту, не купуючись на рекламні виверти і доводи недобросовісних продавців. А краще – звернутися в Наш Сервіс.