Кожна епоха впливає на житловий простір людини: з появою нових технологій з’являються нові матеріали, змінюються побутові сценарії, приходять і йдуть модні тенденції. Але є в інтер’єрі речі, непідвладні моді і часу. Облицювання, меблі і декор з натурального каменю – тренд такий же «вічний», як і сам матеріал. Інтер’єрні фаворити сьогодні: мармур, онікс, граніт, кварцит і травертин. Їх використовують не тільки для обробки підлоги і стін, варіантів застосування безліч. Ми зібрали ТОП-5 популярних ідей, які можна реалізувати в Луцьк Буд.
Навіть такий пересічний побутовий елемент, як підвіконня, отримує декоративну роль, якщо виконаний з натурального каменю.
Природний камінь в інтер’єрі – це сильна акцентна фактура і завжди унікальний малюнок прожилок. На підвіконні в променях сонця він «розкривається» у всій красі.
Для підвіконь, як правило, вибирають мармур або граніт. Такі поверхні не бояться подряпин і не вигоряють під впливом прямих сонячних променів, залишаючись вірними своєму споконвічному відтінку.
Згодом відполірована поверхня підвіконня може трохи втратити свій лиск, але цю проблему легко вирішити за допомогою повторного полірування.
При виборі стільниці сьогодні багато хто схиляється до штучного каменю, за допомогою якого створюють ефектні безшовні покриття, що витримують підвищені побутові навантаження. Але, не дивлячись на серйозного конкурента, у кухонних стільниць з натурального каменю залишаються віддані шанувальники, які вважають, що натуральне завжди краще імітації.
Стільниці з натурального каменю стійкі до нагрівання, не бояться навіть тільки що знятих з плити сковорідок і каструль, відрізняються міцністю і довголіттям.
Стільниця з натурального каменю може існувати в тандемі з простою акриловою або керамічною раковиною, приймаючи декоративне навантаження на себе. Або навпаки: з натурального каменю може бути виконана раковина-чаша, вбудована в панель.
Кам’яні раковини піддаються додатковій обробці, щоб знизити пористість зовнішнього шару матеріалу. Це не знижує естетичність виробу і не шкодить природному малюнку. Зате забезпечує захист від побутових забруднень і довге життя кам’яної раковини у вологому середовищі.
Форми такої раковини можуть приймати самі різні: круглі, квадратні, овальні, конусоподібні. Або довільні – продиктовані обрисом кам’яного шматка. Двох абсолютно ідентичних раковин з натурального каменю не існує.
Стильова варіативність безмежна: від розкішних мармурових раковин, які вимагають собі в пару золотий змішувач. До мінімалістичних виробів в стилі еко, що зберегли брутальну фактуру і природний колорит.
Недолік у таких раковин тільки один – велика вага, яка ускладнює процес установки і транспортування.
Натуральний камінь – канонічне оформлення живого вогню. Декоративні портали для камінів з натурального каменю з’явилися ще Стародавньому Римі. Оформлені різьбленням в холодних феодальних замках Середньовічної Європи. Обросли колонами, пілястрами і балюстрадами в епоху Ренесансу. Взяли більш помірний вид за часів класицизму і дожили до наших днів.
Про довговічність камінів з каменю свідчить той факт, що в музеях досі демонструють екземпляри, вцілілі з 17-18 століття.
Сьогодні кам’яний портал для каміна може стати головним героєм інтер’єру в будь-якому стилі: від бароко до мінімалізму.
Камінь – це естетична і екологічна обробка для живого вогню, яка не боїться високих температур. І не виділяє шкідливих для здоров’я речовин під їх впливом.
Журнальний столик з ніжками і / або стільницею з каменю стане статусним акцентним елементом у вітальні.
Натуральний камінь добре виглядає в будь-якому стилі. Натуральний камінь насамперед «дружить» з усім натуральним: деревиною, склом і металом.