Стіни в квартирах – не просто вертикальні поверхні, це основний фон нашого життя. Нікому не хочеться бачити на цьому тлі «зморшки» і нерівності, спостерігати дратівливий відтінок або малюнок, що викликає головний біль. Луцьк Буд розповідає, як уникнути поширених помилок при виборі покриттів для стін.
Не варто вибирати оздоблювальні матеріали в інтернет-каталогах. Це не дасть повноцінного уявлення про фактурі і кольорі, які в інтер’єрі заживуть зовсім іншим життям і будуть видозмінюватися залежно від освітленості. Ходіть в інтер’єрні салони: будь-який матеріал краще побачити на власні очі і помацати власними руками.
І при виборі наживо є шанс промахнутися. Один і той же колір ми бачимо по-різному в залежності від масштабу: чим більше колірної фрагмент, тим краще ми розуміємо відтінок. Тому довіряти колірним картками зі слайдами і віялом з кольорами на сто відсотків не варто.
Щоб підібрати той самий колір, зробіть викраски кількох споріднених відтінків. І дайте їм пожити в інтер’єрі поряд із зразками інших оздоблювальних матеріалів при денному і штучному світлі. Зразки шпалер теж можна попросити «на примірку».
Якщо ви зважилися на тотальну обробку стін одним типом шпалер, уникайте активного принту. Вибирайте невеликий делікатний малюнок або однотонні мінімалістичні варіанти, в іншому випадку активні шпалери стануть постійним джерелом візуального шуму в просторі. А ще краще комбінуйте! У сучасних інтер’єрах дизайнери сміливо поєднують різні типи покриттів для стін в одному приміщенні.
Не обов’язково вибирати між фарбою і шпалерами, їх можна ефектно поєднувати в інтер’єрі. Активні орнаменти на шпалерах гарні для виділення однієї акцентної стіни.
Поєднувати різні покриття теж потрібно з розумом. Вибрати для обробки одного приміщення шпалери або плитку від різних виробників або з різних колекцій одного бренду – ризикована затія. Таку роботу краще довірити професійному дизайнерові. В іншому випадку ви можете отримати дисбаланс кольорів, фактур і принтів. А у випадку з керамічною плиткою ще й вироби різної товщини.
Якщо ви хочете поєднувати нейтральні шпалери з акцентними, найпростіше вибрати матеріали з однієї колекції, дизайнери бренду вже подумали про сумісність за вас.
Всі шпалери хороші, вибирай на смак. Але паперові шпалери в новобудовах можуть стати помилкою. У процесі «усадки» будинку стіни і перекриття можуть обзавестися мікро тріщинами і невеликими перекосами. Непластичні паперові шпалери погано переносять цей процес. Вони можуть покритися «зморшками» і отримати розриви.
Нехтування етапом грунтовки не економить ні час, ні гроші, зате може стати ілюстрацією до прислів’я про того самого скупого, що платить двічі.
Відмова від грунтовки перед фарбуванням стін, швидше за все, призведе до одного з двох: перевитрати фарби або до нерівномірного фарбування.
Грунтовка знижує гігроскопічність поверхні, що дозволяє не наносити додаткові шари фарби, а значить економити матеріал. Крім того, адгезійні грунтовки покращують здатність покриттів зчіплюватися між собою. Є ще антисептичні грунтовки, що захищають стіни від розмноження цвілі, грибків і бактерій. І протипожежні грунтовки, що знижують займистість матеріалів.
Рекомендованим кількістю шарів теж не варто нехтувати, якщо вихочете, щоб колір «розкрився». А фарба прожила на ваших стінах довге і красиве життя. Рекомендації за кількістю шарів, як правило, вказані в характеристиках фарби.
Нанесення декоративної штукатурки без грунтовки загрожує стрімким висиханням декоративного шару, в результаті чого він погано схоплюється і виходить тендітним – схильним до тріщин і осипання. На прогрунтованій основі такого не станеться.
Грунтовка не буде зайвою і перед наклеюванням шпалер, вона забезпечить краще зчеплення матеріалу зі стінами і продовжить термін життя ремонту.
На закінчення нагадаємо: при виборі оздоблювальних матеріалів довіряйте своїм очам, професіоналам і відомим брендам.