Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Чим відрізняється керамограніт від керамічної плитки?

Чим відрізняється керамограніт від керамічної плитки?

Сучасні оздоблювальні матеріали з’являються все швидше і швидше. Вчорашня новинка вже стає «золотим стандартом».  Хоча багато хто до цих пір не може розібратися, що це і «з чим його їдять». Наприклад, до цих пір деякі задаються питанням, чим відрізняється керамограніт від керамічної плитки і що з них краще. Начебто, з назви має бути все зрозуміло – ось кераміка, ось граніт … Але так чи все насправді? Давайте розберемося.

Історія створення

Керамічна плитка – мабуть, один з найдавніших оздоблювальних матеріалів. Археологи датують перші знахідки кінцем 4 тисячоліття до нашої ери. В першу чергу вона використовувалася для облицювання стін і мала не стільки декоративний, скільки ритуальний характер. Пластини із глазурованої глини знаходять в Єгипті, Азії та Середземномор’ї. Для деяких країн вона стала культурним символом – наприклад, азулежу з Португалії.

азулежу

Історична кераміка

Керамограніт відносно молодий – він з’явився в другій половині XX століття в Італії. Чому так пізно? Причина – в особливостях виробництва: керамограніт спочатку пресується під дуже великим тиском. І чим більший тиск, тим він міцніше. Але вже сьогодні його активно використовують і в промислових, торгових, громадських приміщеннях, і вдома.

Давайте розберемося у відмінностях.

Чим відрізняється керамограніт

Для когось буде відкриттям: у керамограніті немає граніту, тільки глина (в тому числі каолін), кварцовий пісок, польові шпати і пегматити, вода. Але чому він так називається? Справа в тому, що кварц, шпат і пегматит – складові граніту. Порода з’явилася на планеті Земля під час її формування, коли різні мінерали кристалізувалися і під великим тиском пресувалися в єдине ціле.

Процес виробництва керамограніта покроково:

  • заміс мінеральної маси з додаванням фарбників;
  • пресування під високим тиском;
  • випал;
  • шліфування;
  • в окремих випадках – глазурування і додатковий випал.

Через те, що в структурі немає повітряних бульбашок, матеріал виходить міцним. З одного боку, це добре, тому що укладені плитки витримують великий тиск і не розколюються під ударами. З іншого – більш складне різання. Він виходить і більш важким (плитки більш товсті), тому для облицювання стін не підходить .

Відмінні властивості кераміки

Керамічна плитка нам добре знайома. Згодом вона змінювалася й ставала кращою не тільки в естетичному, а й в практичному плані. Наприклад, до складу глини стали додавати речовини, які трохи ріднять вироби з керамогранітом.

Змінився і дизайн – зараз над ним працюють власні дизайнерські бюро підприємств-виробників. Залучають відомих фахівців з усього світу.

Як виглядає виготовлення керамічної плитки:

  • під тиском з глиняної маси формують плитки – вони виглядають однаково, можуть трохи відрізнятися кольором через забарвлення глини і присадок;
  • наносять глазур, зображення;
  • повторний випал.

керамограніт

Через те, що в масі можуть залишитися повітряні мікропухирці (так як немає стадії пресування), плитка виходить більш легкою, але і менш твердою. Тому кераміка більш тендітна, ніж керамограніт.

Окремо скажемо про забарвлення: спочатку керамограніт робили тільки для службових приміщень, і особливого розмаїття не було потрібно. Згодом він здобув популярність, і забарвлень стало більше. Але як і раніше в розмаїтті колекцій класична кераміка лідирує.

Сподіваємося, ми розставили нашою статтею всі крапки над І щодо того, як відрізнити керамограніт від керамічної плитки і що краще. Що вибрати конкретно для вашого типу приміщення, вирішуйте самі – напевно варто також мати на увазі інші можливі типи покриття. Допомогти визначитися з конкретним вам допоможуть Луцьк Будівельний. А в укладанні плитки ви можете довіритись на ниших фахівців.

Подзвоніть нам