Всі знають, що світлі кольори візуально збільшують простір, темні навпаки – «з’їдають» метраж. Здавалося б, з чорною стелею в інтер’єрі все ясно – вона буде тиснути на вас психологічно і візуально зробить кімнату менше. Невдалий експеримент. Чи ні? Розповідаємо всю правду.
Чорна стеля може дивно виглядати в світлих інтер’єрах в скандинавському або середземноморському стилі. Інших стильових протипоказань у цього рішення немає.
Чорнастеля буде задавати тон контрастному простору в дусі ар-деко, приживеться на базі неоготики і необароко. Темна бетонна стеля добре себе почуває в лофтових просторах, глянець – в хай-тек інтер’єрах.
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні приміщенням висотою не менше трьох метрів, «давлячого» ефекту темної поверхні можна не боятися. Якщо у вашому житловому арсеналі ще й великі вікна, темна стеля в інтер’єрі не тільки допускається, але і рекомендується, так приміщення стане затишнішим.
Ви здивуєтеся, але багато дизайнерів розглядають темну стелю як спосіб візуально витягнути кімнату. У поєднанні з темними стінами вона губиться в просторі, якщо стеля темніше стін в інтер’єрі – вона перетворюється в провал.
Важливу роль відіграє матеріал. Ефекту візуального збільшення метражу допоможе досягти глянцева або металізована поверхня стелі.
Можна зіграти на контрасті і дати стелі головну роль, поєднуючи її зі світлими стінами і підлогою. Можна завести колір на одну стіну, таке рішення частково зітре межі приміщення, створить ефект текучої поверхні і допоможе візуально підняти стелю.
Ще один спосіб органічно вписати чорну стелю в інтер’єр кімнати – віддзеркалити чорну підлога.
Пам’ятайте, темний – ще не означає похмурий. Темні глибокі кольори в інтер’єрі можуть як надати йому іронії, так і допомогти в створенні затишного камерного простору, все буде залежати від заданого стилю, світлового сценарію і колірних сусідів.
Найсміливіший і драматичний варіант – «total black» простір. Ми не впевнені, що він підходить для життя, але на сторінках інтер’єрних журналів виглядає дуже ефектно.
Якщо вам не чужий дух авантюризму, але ідея такої обробки трохи лякає, використовуйте темний відтінок фрагментарно. За допомогою контрастної темної ділянки стелі можна виділити функціональну зону. Наприклад: обідню групу в вітальні. Ефектний варіант: підібрати для фрагментарної обробки контрастні фактури.
Ще один спосіб – вибрати стелю більш світлого відтінку: вже не білу, але ще не чорну. І не обов’язково сіру, з кольором теж можна поекспериментувати. Темний відтінок можна використовувати в якості декоративних деталей: дерев’яних балок, рейок або молдингів.
Нестандартний погляд на стелю в тренді. Приміряти чорний колір на свій інтер’єр чи ні – вирішувати тільки вам. Пробуємо?
Класичні і нестандартні рішення для вашої стелі в Луцьк Будівельний.