Поки що ніхто не прийшов до універсального механізму вибору кольору для інтер’єру, який влаштував би всіх членів сім’ї, які живуть в одному будинку або квартирі. Але в Луцьк Буд знають кілька прийомів, які можуть допомогти при виборі колірного рішення. І тут вся справа в вікнах, а точніше – в тому, куди вони орієнтовані.
Колір і світло – два взаємопов’язаних явища. Тому палітра визначається тим, на яку сторону виходять вікна – на південну, північну, західну або східну. Кольорове рішення слід вибирати в залежності від обсягу світла, що вливається в приміщення.
У кімнаті з вікнами на північ майже не буває прямих сонячних променів, тому відтінок стін буде прохолодним і похмурим, що тяжіє до сіро-блакитного. Отже, в таких кімнатах небажано фарбувати стіни в зелений, синій або сірий. Вийде приміщення для посилення депресії і похмурого настрою.
Всі кольори з наявністю жовтого пігменту відмінно підійдуть для кімнат з вікнами на північ – наприклад, блідо-жовтий або кремовий. Вони наповнять приміщення теплом. Втім, якщо комусь подобаються похмурі інтер’єри, що тяжіють до готики, можна вибрати і чорний. Це – справа смаку власника квартири.
Читайте також – Кольорові міжкімнатні двері в інтер’єрі
Такі кімнати буквально заповнені світлом. Там його так багато, що часом хочеться від нього захиститися – в справу йдуть щільні штори і жалюзі. Колір інтер’єру теж може в цьому допомогти: прохолодний сірий, блакитний або зелений внесуть ноту свіжості. Найсміливіші домовласники можуть зважитися на попелясто рожевий, надавши інтер’єру італійську яскравість.
У західних приміщеннях світло холодніше вранці, але яскравіше ближче до вечора, а в східних – все навпаки. Якщо в кімнаті вікна виходять на схід, то їй дуже підійдуть м’який блакитний або зелений відтінки. Втім, тут можна спробувати пограти контрастами: наприклад, поєднувати розбілений рожевий з глибоким сірим. Така пара буде виглядати вельми вишукано. У західному приміщенні той же рожевий краще затемнити і поєднувати з білим. Добре підійдуть також кремові тони.
Зазвичай, це – доля професіоналів. Але якщо у господаря квартири є смак і всі домочадці це визнають, то він повинен знати про одне правило. Класично в інтер’єрі можуть поєднуватися не більше трьох основних кольорів і двох додаткових. Але і це число краще скоротити до двох і одного, щоб не переборщити. Під основними кольорами маються на увазі ті, які будуть нанесені на стелю, стіни і підлогу. Додаткові несуть на собі меблі, текстиль і дрібні деталі.
Добре, якщо основним кольором будуть відтінки одного і того ж, але різної насиченості. Тоді додаткові розбавлять загальну картину, і вийде цілком гідний інтер’єр.
Є універсальний колір, який гармонує з будь-яким іншим і добре грає в контрасті. Наприклад, білий – він буде доречним в будь-якому поєднанні. Бежевий теж благородно впишеться в будь-яку компанію, але найкраще поєднується з рожевим, блакитним, хакі. У контрасті добре йде з чорним і коричневим.
Нейтральний сірий складе фон для будь-якого відтінку. Він дуже хороший з бежевим, рожевим або блакитним. У контрасті сірий дружить з вишневим і іншими відтінками червоного.
Гобеленове поєднання зеленого і рожевого набуло особливо модне звучання останнім часом, ставши символом екостилю. Зелений також добре виглядає з сірим, помаранчевим, жовтим. А синій прекрасно йде в парі з рожевим, білим і бежевим.
Співвідношення основного, додаткового кольору і колірних акцентів має становити 60-30-10. Тобто 60% займає домінуючий відтінок, 30% додатковий і 10% припадає на яскраві деталі. Інтер’єр буде виглядати більш гармонійно, якщо темні відтінки знаходяться внизу, а світлі – вгорі.
Яскраві кольори краще залишити для вітальні, кабінету або бібліотеки. Насичений червоний або синій збуджує нервову систему, змушує бути зібраним і енергійним. А м’які і розслаблюючі відтінки – наприклад, кремовий – рекомендуються для спальні або дитячої. Втім, будь-який вибір визначається виключно смаком господаря помешкання