Навіщо в квартирі «котяче дерево», де собаці добре спиться, як зробити лоток частиною інтер’єру, яке підлогове покриття сподобається чотирилапому другу? Луцьк Буд розповідає, як адаптувати квартиру під потреби вихованців і мінімізувати збиток, який може нанести інтер’єру їх спосіб життя.
Навіть якщо ви спокійно ставитеся до того, що собака ділить з вами диван, крісла і ліжко, варто подбати про спеціально відведене місце для хвостатого улюбленця. Це зручно. Якщо собака, скажімо, стрибає на гостей і канючить у них їжу зі столу, відправте її на «місце». Отримавши відповідну команду, слухняний пес буде знати, куди йому йти, якщо це місце у нього є.
Собачу лежанку можна органічно інтегрувати в інтер’єр. Вона може розміститися в приліжковій тумбі, під журнальним столиком, на нижньому ярусі в шафі або комоді – просто позбудьтеся від нижніх ящиків, якщо вони там є.
Собаче місце можна розмістити в передпокої або в кутку будь-якої житлової кімнати, подалі від протягів і опалювальних приладів. Якщо мова про заміський будинок, використовуйте простір під сходами – там можна організувати цілу будку.
А де в будинку місце для кішки? Скрізь. Котам до вподоби різні поверхні і затишні куточки, вони із задоволенням посидять в шафі, на ліжку, під ліжком, навіть в раковині, але якщо купити коту спеціальний «будиночок» або лежанку, великий шанс, що він буде їх ігнорувати.
Коли миски плутаються під ногами, це неестетично і незручно. А активне вилизування і зовсім може відправити миску в подорож на середину кухні. Уникнути такої рухливості можна за допомогою спеціальних гумок, підставок для мисок, піддону або простого гумового килимка. Але є більш естетичний і ергономічний спосіб – влаштувати «їдальню зону» в кухонній шафі або в кухонному острові. При необхідності можна позбутися від нижніх дверей, полиць і ящиків, а для стійкості вирізати спеціальні отвори для мисок. Таке рішення можна реалізувати на замовлення в меблевій майстерні.
Цікаве і компактне рішення – миски вбудовані в шухляду.
Пластиковий котячий лоток – не найпривабливіший елемент інтер’єру. Можна махнути на це рукою, а можна замаскувати цей непривабливий об’єкт. Сховайте лоток в шафці, в туалетному столику. Під раковиною за спеціальними дверцятами або фіранками, а якщо в інтер’єрі є сходи – під сходами. Лоток також можна замаскувати за допомогою декоративного плетеного короба або дерев’яного ящика. Головне організувати отвір для входу тварини.
Якщо котячий лоток розмістився у ванній, обладнайте в двері спеціальнуі котячі дверцята. Це позбавить вас від необхідності весь час тримати двері відчиненими.
Кішки – територіальні хижаки, їм потрібне місце для активного способу життя. Хороша новина: навіть скромний метраж дозволяє «розширити» територію кота за рахунок вертикального простору.
Ігровий комплекс можна оснастити платформами, лежанками і гамаком. Кішка точно оцінить, якщо гамак або полиця, на яку можна прилягти, будуть розташовані недалеко від вікна. Котам подобається спостерігати за тим, що відбувається на вулиці.
«Котячі дерева» можуть бути настінними і мобільними, останні при необхідності легко транспортуються, але менш стійкі. У конструкції такого комплексу, як правило, присутні справжні гілки, скріплені між собою.
Якщо габарити житлоплощі дозволяють, а інтер’єрний стиль благоволить, в кімнаті може оселитися красива масивна гіляка без додаткового декору і пристосувань. Справжній еко-мінімалізм!
Ще більш мінімалістичним рішенням стануть лаконічні настінні полки для котів.
Для покриття елементів ігрового комплексу найчастіше використовують джут, сизаль або ковролін. Все, за що кігті можуть надійно зачепитися.
Присутність домашніх тварин неминуче тягне за собою інтер’єрні компроміси. Наприклад, якщо ви хотіли білий диван, доведеться вибрати … здоровий глузд.
Підготовку інтер’єру до атаки хвостатих, починають з вибору оздоблювальних матеріалів. Підлогове покриття повинне бути максимально зносостійким, легким у догляді і бажано теплим. Добре підійдуть дерев’яні підлоги і ламінат, якщо вас не бентежать дзвінко цокотіли кігті собаки. Якщо цокання – проблема, вибирайте ковролін, мармолеум або кварцвініловая плитку. Якщо в будинку живуть кішки від шпалер краще відмовитися на користь фарби або декоративної штукатурки.
Продуманий інтер’єр повинен враховувати потреби всіх своїх мешканців, включаючи чотирилапих. Вносити корективи бажано ще на етапі підготовки до ремонту. Звертайтесь до професіоналів і вони вам у цьому допоможуть.