Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Метлахська плитка: матеріал з історією

Метлахська плитка: матеріал з історією

Її фрагменти підняли з затонулого «Титаніка», вона прикрашає інтер’єри Великого театру і Кельнського собору, а за експлуатаційними властивостями можна порівняти з сучасним керамогранітом. Метлахська плитка пройшла через століття, зберігши за собою статус естетичного та практичного матеріалу, який сьогодні використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки.

З чого роблять найміцніший «килим»

Метлахською називають дрібноформатну плитку різної форми, обов’язково керамічну і неглазуровану, забарвлену на всю глибину. Цей обробний матеріал цінується дизайнерами за можливість викласти унікальний орнамент. Метлахська плитка для підлоги виглядає, як керамічний килим, зібраний з різнокольорових шматочків простих геометричних форм: квадратів, прямокутників, трикутників, шести- і восьмикутників.

Метлахськую керамічну плитку виготовляють з тугоплавкої глини методом високотемпературного випалу. Фарбувальний пігмент рівномірно розподіляється по всьому об’єму плитки, спікаючись з глиною при температурі 1200 ° С, що забезпечує стабільний відтінок, який зберігає насиченість десятиліттями.

метлахська плитка

Після випалу плитка набуває водонепроникність, міцність і «живучість», за яку так цінується. Вона не боїться великої прохідності і добре себе почуває як в житлових інтер’єрах. Так і в комерційних або адміністративних будівлях. Метлаху не страшні каблуки, морози, спека, кислоти, луги і навіть падіння важких предметів. Розколоти, подряпати або якось ще пошкодити цю плитку не так просто.

Чому ми називаємо її «метлахська»

Ще в Римській імперії існувало щось на кшталт метласької плитки – підлоги, викладені зі шматочків різнобарвної кераміки різної форми і величини. То була керамічна альтернатива мармурової мозаїці. Останню могли собі дозволити тільки особливо заможні представники римського суспільства.

Часом народження метласької плитки, якою ми знаємо її сьогодні, прийнято вважати епоху ранньої індустріалізації. Яка припала на середину XIX ст. Тоді придумали порошкову глину, що набагато швидше сохла і сухе пресування. Що дозволило збільшити продуктивність і економічніше витрачати матеріал.

Назва цього виду плитки походить від німецького міста Метлах, де в Середні віки було засновано перше промислове виробництво плитки. Нащадками цього середньовічного виробництва є компанія Villeroy&Boch , що і зараз підтримує традиції и виробляє цей вид плитки.

метлахська плитка

Чи є місце «метлаху» в сучасному інтер’єрі

Колись нею обробляли храми і палаци. Сьогодні метлахську плитку можна побачити в заміських будинках і міських квартирах. Її використовують в класичних і сучасних інтер’єрах для обробки підлоги і декорування стін.

Оскільки матеріал не боїться перепаду температур, плитка підходить для облицювання кухонних фартухів і камінів. Коливання рівня вологості, як і водні бризки, «метлаху» теж не страшні, що робить його успішним кандидатом на роль оздоблювального матеріалу для стін і підлоги у ванній кімнаті.

Ударостійка, морозостійка метлахстка плитка – практичне і ефектне рішення для оформлення прибудинкової території. Нею облицьовують веранди, тераси і садові доріжки.

Контрастний активний геометричний орнамент може стати головною дійовою особою в інтер’єрі. Метлахську керамічну плитку можна назвати нейтральною обробкою, але вона може виглядати і дуже делікатно. Все залежить від вибору кольорів і візерунків.

метлахська плитка

Звертайтесь у Наш Сервіс!

Подзвоніть нам