Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Мистецтво японського мінімалізму

Дзен на кожен день: мистецтво японського мінімалізму

Коли світ моди закликає до відповідального споживання, раціональності та бережного ставлення до природи, мінімалізм стає однією з провідних тенденцій в інтер’єрі. Його східний різновид продовжує надихати дизайнерів і архітекторів всього світу, багато в чому тому, що японський мінімалізм – це не просто стиль, а світогляд.

Витоки естетики

Японія – батьківщина інтер’єрного мінімалізму. У той час, коли на Заході правили бал розкішні інтер’єрні стилі: від класицизму до ар-деко. Японський інтер’єр зберігав вірність традиціям і культурних цінностей. І в кінці кінців перетворився в модну тенденцію, що охопила світ у 21 столітті.

У європейській культурі порожнеча традиційно асоціюється з самотністю, неблагополуччям і в цілому оцінюється в негативному ключі, в країні висхідного сонця ставлення до порожнечі принципово інше. Порожнеча священна, сакральна, вона не сприймається як брак або відсутність чогось. Предметний достаток в японській культурі – ознака поганого смаку.

японський мінімалізм

Ставлення до порожнечі в Японії пов’язано з релігією. Перед храмами спеціально залишають порожній простір, де, як вважається, живуть боги. Це місце засипають галькою і огороджують мотузкою, тут прийнято молитися. У той же час в дзен-буддизмі порожнеча сприймається як істина, природа всіх речей, не відсутність, а наповненість. Таке сприйняття простору і предметного світу відбилося на японському інтер’єрі.

Якщо західна людина любить оточувати себе гарними речами, східна сприймає надмірність як перешкоду на шляху до прекрасного і прагне його усунути. Логіка така: красиво те, що функціональне, марне – некрасиве.

японський мінімалізм

Але є у японського мінімалізму і більш практичне пояснення: часті землетруси змушували відмовитися від цегельних будівель на користь будинків з паперу та бамбука. Інтер’єрна начинка теж повинна була відповідати, ніякої громіздких меблів, тільки те, що легко прибирається, складається і розкладається. Футон – традиційний матрац, який розкладається на підлозі, в Японії до цих пір залишається популярною альтернативою ліжка.

Скандинавський дзен: інтер’єр в стилі джапанді

Японія у вас вдома

Чиста стилізація не в моді, сучасний інтер’єр намагається розповісти індивідуальні історії. І використовувати тільки окремі риси і елементи стилів. Східний мінімалізм може стати хорошою інтер’єрною базою або пікантною «приправою».

японський мінімалізм

Щоб налаштувати інтер’єр на східний лад. Потрібно відмовитися від надлишку декоративних елементів і надлишку в принципі. Меблі тільки найнеобхідніші і ергономічні, побутова техніка ховається. В ідеалі і обробка і начинка повинні бути виконані з натуральних матеріалів. Важливий елемент тактильності, тому шорсткості і нерівності в дусі вабі-сабі вітаються.

Японський мінімалізм не любить творчого безладу. А любить чистоту, дисципліну в відношення до речей і спокій. Тому підходить не всім. Навіть якщо подобається концептуально і здається хорошим вибором в теорії, цей стиль може виявитися незручним в побуті рішенням, особливо для великих сімей з дітьми.

японський мінімалізм

На стінах приживеться декоративна штукатурка, паперові та текстильні шпалери, на підлозі деревина. Колірна гамма стримана, натуральна. Стіни, як правило, світлі, часто білі, адже білий колір – синонім порожнечі.

Настрій задаватимуть стильові елементи: низькі меблі, паперові світильники, розсувні міжкімнатні перегородки, ширми, татамі, грубуватий натуральний текстиль, зістарена кераміка в стилі вабі-сабі і кімнатні рослини, особливо якщо це бонсай.

Мінімалізм в інтер’єрі можна розглядати як модний тренд чи як глобальне переосмислення цінностей. Головне, приміряючи японський мінімалізм і світогляд на власний інтер’єр, переконатися, що це вам це підходить. Чи дійсно вам комфортно серед порожніх стін?

Звертайтесь у Наш Сервіс і ми допоможемо в облаштуванні вашої оселі.

Подзвоніть нам