Ландшафтний дизайн в стилі мінімалізм «виріс» із конструктивізму в кінці XIX – початку XX століття. Спочатку цей стиль проявлявся в архітектурі та живопису і тільки потім перейшов і на оформлення садових ділянок. Мінімалізм в ландшафтному дизайні має на увазі лаконічність, композиційну цілісність і гармонійне поєднання всіх елементів вашого саду. Незважаючи на його уявну простоту, для того, щоб створити лаконічний сад в мінімалістичному стилі, треба знати деякі секрети, які варто довірити дизайнерам.
До особливостей цього стилю насамперед варто віднести те, що на відміну від більшості інших стилів, він не вимагає чіткого зонування – головне, щоб в цілому сад був гармонійний. Зонування же проводиться за допомогою підпірних стінок, габіонних конструкцій або настилів – досить створити перепад рівнів. Головне, що потрібно пам’ятати – кожен елемент повинен мати чітко виражені форми і межі. Забудьте про плавні лінії.
Особливою характеристикою цього стилю є його колірна гамма, причому це стосується не тільки вибору кольорів для настилів і доріжок, але і кольору рослин. Кольори настилів і мощення краще світлі: коричневий і сірий усіх відтінків. Колірна гамма рослин теж повинна бути непомітна – світло-зелена, срібляста або навіть блакитнувата гамма хвойників – відмінне рішення для цього стилю. Допускаються і яскраві кольори, але не більше 10% від загального обсягу. Важливими є й вигляд листя рослин, їх форма і розмір.
При створенні настилів і доріжок можна використовувати різні матеріали. Метал і бетон, дерево і цегла, натуральний камінь – ось далеко не весь список матеріалів, які допоможуть зробити ваш сад став по-справжньому незабутнім. Але не варто зловживати зайвим різноманітністю – буде достатньо двох видів, наприклад, дерево і світлий камінь. Добре виглядає поєднання прямих доріжок з великих бетонних плит і дерев’яних настилів. Матеріали повинні бути фактурними. Головне – максимально виділити кожну лінію і форму.
Ніякий сад в мінімалістичному дизайні не обходиться без водойми. Але водоймище не повинне бути химерним – пишні каскади водоспадів тут недоречні. Тут варто віддати перевагу геометричним формам – круглі, овальні або прямокутні чаші виглядатимуть якнайкраще.
При виборі рослин слід знати міру – адже не дарма стиль називається мінімалістичним. Не варто зловживати яскраво забарвленимиі або яскраво квітучими рослинами, варто віддати перевагу зеленувато-блакитній гамі. Квітники бажано оформити в одній колірній палітрі, підібравши для цього 2-3 сорти рослин. Підійдуть біло, жовто, рожево або ж бузково-квітучі рослини.
Для зелених стін підійдуть як звичні всім рослини, наприклад, дикий виноград або плющ. Так і більш екзотичні в вигляді декоративного гарбуза. З високих рослин можна використовувати декоративні сорти плакучої верби і берези, а також ялини, ялівці і туї.
Окрасою саду можуть стати незвичайні ступені різних форм або мощення, підняті клумби або контейнерні рослини. Доречні будуть і всілякі дзеркала, світильники, валуни, металеві кулі, які стануть «родзинкою» вашого саду. Високої майстерності в оздобленні мінімалістичні садів досягли архітектори Японії. Варто тільки подивитися на їхні знамениті сади каменів. Серед яких особливо можна виділити сад каменів в Кіото.
Меблі для саду так само вибирають чітко геометричної форми і, як і всі в цьому стилі, непомітних кольорів. До матеріалів для малих архітектурних форм побажання ті ж – дерево, камінь або метал.
При правильному підході до створення саду в стилі мінімалізм можна геть забути про подальший догляд за ним. Цей стиль підійде зайнятим людям, охочим спокійно насолоджуватися красою і лаконічністю своєї ділянки.
Підводячи підсумок, можу сказати, що створення мінімалістичного саду вимагає зусиль, гарного почуття смаку і міри, але, якщо все буде зроблено правильно, результат вашої праці буде довгий час радувати вас і ваших гостей своєю вишуканою простотою і невибагливістю. Звертайтесь у Наш Сервіс!