Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишіть нам

lutskbudivelnuy@gmail.com

Ми відчинені

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Садові альтанки: поради та приклади

Садові альтанки: поради та приклади

Влітку неможливо всидіти вдома. Інша справа – в будиночку: альтанці, перголі або павільйоні. Під їх тінистими дахами, увитими трояндами і плющем, забуваєш про все, крім млості і задоволення!

Слово «бесідка» походить від «бесіда». Спочатку «бесідою» називалися місця для сидіння біля будинку або, просто кажучи, лавки. Але оскільки сидіти мовчки наші предки не любили, то поступово слово набуло значення «розмова під час сидіння перед будинком», а потім залишився тільки розмова. Так чи інакше сама етимологія слова передбачає те, що це місце призначається для дружніх посиденьок і бесід. І дійсно, що може бути краще зручного маленького будиночка в садку з зручними кріслами і дахом над головою?

Альтанки можуть бути і без вікон і дверей. Така закрита з трьох сторін конструкція з готових модулів з двосхилим дахом схожа на переносну кабінку-паланкін. Поставити її можна на терасі (це в усіх відношеннях простіше) або в саду. В останньому випадку має бути така ж робота з грунтом, як при установці звичайної лави: робиться дренажний шар (бита цегла або щебінь), поверх нього – покриття з плит, піску, гравію або річкової гальки.

альтанка в саду

Топіарії

Топіарії (архітектурно сформовані рослини) – одне з наймодніших напрямків в ландшафтному дизайні. Топіарні сади, як правило, монохромні: одна зелень і ніяких квітів. Повиті трояндами або настурціями дерев’яні опори по стилю сюди не підходять. Садівники з Бартон хауc, англійського маєтку кінця XVI століття, пропонують такий варіант: навіс над кам’яною лавою ніби вистрижений, так само як і фігури на галявині перед нею. Насправді це дерев’яний каркас, густо порослий плющем. Прямокутні осередки-віконця перегукуються з ламаним візерунком зі стриженого самшиту.

альтанка в саду

Цю альтанку явно знімали в травні – коли рослини тільки-тільки починають обживати опори. Оточуючі лавку  щити називаються шпалерами. А ромбоподібний тип решітки – трельяжем (планки прибивають під кутом в 60 градусів). Такі невибагливі альтанки підходять для садів в стилі кантрі. На жаль, їх життя коротке – кілька років, не більше. Для збільшення терміну служби дерево покривають спеціальним просоченням. Цінність подібних конструкцій в живій «драперії». На цю роль підійдуть невибагливі однорічні: настурція, тунбергія, іпомея, хміль.

Легкий павільйон біля басейну

альтанка в саду

У погану погоду в відкритій усім вітрам альтанці довго не протримається навіть найзапекліший романтик. Любителям усамітнення з комфортом доведеться будувати літній павільйон. Саме так вчинили власники заміського маєтку в німецькому Бад-Дрібурге. Вийшла повноцінна вітальня в глибині саду. Величезні вікна і скляні двері захищають від негоди, але не ізолюють від природи. Стіни і стелі обшиті дошкою, покриті білою і блакитною фарбою. Такі біло-блакитні павільйони в Німеччині та Данії традиційно будували на балтійських пляжах.

З фонтаном в центрі

альтанка в саду

Багатоскатний дах над круглим майданчиком з фонтаном в центрі – ця архітектурна форма відома з незапам’ятних часів. Подібні споруди зустрічаються і на площах європейських міст із середньовічною забудовою, і на курортах, де лікуються «водами», і в монастирях. «Павільйон на канавці» в парку при старовинному англійському замку Хемптон Корт в Хартфордширі був побудований Генріхом IV на початку XV. Вода проходить по вузькому руслу під павільйоном і потрапляє в великий канал. Весь цей ансамбль – зразок стилістичної єдності: берега каналів, альтанки, павільйони і сам замок виконані з одного матеріалу – червоного клінкеру.

Все прозоро

альтанка в саду

Літній будиночок не обов’язково ховати в кущах. Ця «французька оранжерея», як її називають господарі-англійці, без будь-якого сорому притулилася до кам’яних стін старовинної садиби. На такому тлі вона тільки виграє, здається легшою. У ній все зі скла, навіть дах. Двері розчиняються не в сад, а в патіо. Єдина масивна деталь – схожий на древній жертовник кам’яний стіл. Але жертви тут приносять виключно Флорі – у вигляді горщиків з квітами.

Пергола

альтанка в саду

Традиційний англійський сад неможливий без старовинних сортів троянд і ностальгічних лавок під склепіннями дерев’яних пергол. Цей романтичний елемент садово-паркової архітектури, по суті, являє собою кілька опор з перекладинами, за якими «пускають» троянди, клематиси, виноград і інші в’юнкі рослини. Найчастіше перголи будують з дерева. Хвоя тримається років десять. Модрина – не одне десятиліття. Якщо будуєте надовго, забетонують підставу, опори доповніть оцинкованими трубами, щоб не гнили в землі, вкопують їх нижче точки замерзання інакше навесні вашу перголу «поведе», тому цю справу варто довірити професіоналам.

Літня спальня

спальняв саду

Щось схоже на літній будиночок можна спорудити, навіть якщо ділянки як такої і немає, а є тільки крихітний клаптик землі перед будинком. Так вчинили жителі паризького передмістя, добудувавши до свого житла рейковий куб на палях. Там розташована літня спальня, яка плавно переходить у вітальню, уже під відкритим небом – сходи і дерев’яні містки зроблені з тих же планок, що і стіни.

За законами ландшафтної композиції алеї і пергольні тунелі заборонено вести в нікуди – до глухої стіни або високого паркану. В кінці має бути щось привабливе на погляд: лава, статуя, альтанка. Склепіння в тунелях роблять у вигляді арок з відстанню між опорами на третину більше ширини проходу. Висота – 2-2,3 метра. Пам’ятайте: повиті склепіння здаються вужчими і нижчими. До речі, рослини важать чимало, так що конструкція повинна бути міцною.

Звертайтесь у Наш Сервіс і ми допоможемо в облаштуванні вашої території.

Подзвоніть нам