«Техніка технікою, але ліфт ламається частіше, ніж сходи», – сказав одного разу сатирик Станіслав Єжи Лец. Щоб сходи дійсно представляла собою надійну і зносостійку конструкцію, не можна економити на матеріалі. Довгоживучий і найбезпечніший вибір – масив дерева. Розповідаємо, як вибрати дерев’яні сходи.
Масив деревини – природна сировина, яке цінувалося за свої естетичні та практичні якості ще на зорі домобудівництва і не втратило популярності в наші дні, незважаючи на безліч доступних альтернатив.
Масив дерева підходить для будь-якого типу сходових конструкцій, органічно співпрацює з іншими натуральними і штучними матеріалами та практично не має стильових протипоказань. Хіба що в котеджах в стилі хай-тек замість теплої деревині краще – холодні скло і метал. В інших інтер’єрних стилях сходи з масиву дерева виглядають доречно і респектабельно.
Якщо забезпечити дерев’яними сходами гідний догляд, вона може прослужити більше півстоліття, такі сходи можна багаторазово ремонтувати, реставрувати і перефарбовувати.
Дерев’яні сходи – це не тільки естетика, але і безпека. На відміну від ступенів з каменю, металу, бетону або керамограніта, дерев’яні східці не ковзають, по ним приємно ходити босоніж, їх можна не ховати під доріжками.
Термін служби дерев’яних сходів визначає ступінь зносостійкості деревини. Якщо ви хочете отримати в будинок сходи-довгожителя, вибирайте тверді породи: бук або дуб.
Дуб – найбільш традиційний і поширений вибір. Дубові сходи відрізняються високою щільністю, міцністю і стійкістю до механічних впливів. Дубові сходи красиво старіють від тривалої експлуатації, набуваючи більш темний відтінок.
Дуб не любить різких перепадів температур, підвищеної вологості та сухого повітря. В оптимальному мікрокліматі може прожити довге і гідне життя.
Бук – більш бюджетний, але не менш практичний матеріал. Щільністю бук не поступається дубовому масиву, а значить здатний витримувати такі ж навантаження, при цьому його відрізняє хороша гнучкість і податливість в обробці. Така деревина оптимально підходить для виробів нестандартних форм, наприклад для гнутих перил. Як і дубу, буку добре живеться при правильному температурному режимі, далеко від підвищеної вологості.
У Луцьк Буд ви можете замовити сходи з масиву бука і дуба, комбіновані рішення, а також сходи на металевому каркасі, зі склом або кованими елементами.
Сходи з масиву дерева вимагають оптимальних для їх «здоров’я» умов: температури повітря від +18 до +25 градусів і відносній вологості в діапазоні від 40% до 60%. Занадто сухе повітря деревині теж не на користь. Тому в зимовий час варто вдаватися до допомоги зволожувачів повітря. Такий мікроклімат в приміщеннях оптимальний не тільки для дерева, а й для людини, так що підтримувати його не складе особливих труднощів.
Опалювальні труби і радіатори – не найкращі сусіди для сходів з масиву. Якщо сусідства уникнути не вдалося, дуже добре захистити за допомогою спеціальних коробів і огорож.
Деревині потрібна делікатне вологе прибирання, після якої всі поверхні і деталі сходів варто протерти насухо. Щоб волога не залізла між стиками. Відмовтеся від агресивної побутової хімії на користь спеціальних засобів для чищення.
Створіть оптимальні умови, забезпечте грамотний догляд, вибирайте перевіреного виробника та фахівця і ви отримаєте надійну сходи з масиву, яка десятиліттями не буде втрачати зовнішньої привабливості.