Якби стіни в спальні могли говорити, щоб вони б сказали? Можливо: «Ми чуємо сусідський телевізор о другій годині ночі» або «Цей відтінок фарби в ранковому світлі виглядає не так, як на зразку виробника»? Розповідаємо про оздоблювальні рішення, які точно сподобаються стінам у вашій спальні.
Старий житловий фонд іноді може похвалитися добротними товстими стінами, тоді як квартири в новобудовах найчастіше страждають недугою «картонних стін», що транслюють подробиці особистого життя сусідів по будинку.
Турбувати можуть не тільки повітряні шуми, а й ударні, які виникають при механічному впливі на перекритті в будинку, до них відносяться: тупіт маленьких (і великих) ніжок, гучні колонки з вібруючими басами і звуки ремонту. Щоб врятуватися від ударних шумів, звукоізоляції однієї міжквартирної стіни буде недостатньо, потрібно ізолювати всі стіни в спальні, а в ідеалі ще підлогу і стелю.
Правильне рішення: заручитися рекомендаціями фахівця з акустики до початку ремонту, він допоможе грамотно підібрати матеріал, виходячи з результату, якого ви хочете добитися.
Коли справа доходить до оформлення стін в спальні, фаворитами стають нейтральні світлі відтінки. Варіант безпрограшний, але це не означає, що інші кольори не можна пускати на поріг «сонної кімнати».
Популярна рекомендація. Уникати яскравих фарб в спальні, щоб не розбурхувати психіку перед сном, це ще не правило. Самий правильний колір стін спальні – колір, який вам подобається.
Якщо ризикуєте тотально використовувати насичений відтінок, «сховайте» за узголів’ям ліжка. Це може бути великогабаритний декоративний елемент або акцентні стіна, нехай навіть червона як фільмі «Амелі», під час відпочинку і сну вона буде поза полем вашого зору, а значить збудливого ефекту можна не боятися.
Щоб поріднити яскраву або темну акцентну стіну з іншими елементами інтер’єру, колір можна ненав’язливо продублювати в декоративних елементах або орнаменті на текстилі.
Якщо яскравих кольорів побоюються із-за їх активності, темним часто відмовляють через їх «поїдаючий» простір ефект. Але, як не парадоксально, темні стіни можуть стати вдалим рішенням. Перш за все для власників маленьких спалень.
Дизайнери рекомендують використовувати в маленьких спальнях темні відтінки не тільки на одній акцентній стіні за узголів’ям, а на всіх стінах відразу, а іноді і на стелі. В результаті виходить обволікаючий темний простір – так звана кімната-скринька. Такі спальні мають заколисуючий ефект.
Для великих спалень іноді вибирають темні відтінки. Щоб навмисно трохи зменшити приміщення візуально і домогтися відчуття відокремленості.
Життя кольору в інтер’єрі залежить від освітлення. Відтінок стін в холодному світанковому світлі поводиться не так, як в теплому західному.
Вибираючи колір стін у спальні, на західне сонце можна не звертати уваги, якщо ви працюєте не вдома і більшу частину тижня потрапляєте в свою спальню вже після заходу сонця. Але якщо вікна дивляться на схід, а ви часто зустрічаєте світанок. Можна підлаштуватися під синювате біле світло. В даному випадку краще підібрати прохолодні відтінки. Тому що теплі в холодному світлі часто змінюються не в кращу сторону. І будуть виглядати не як на зразках в магазині.
Щоб зрозуміти, як відтінок поводиться в різний час доби і реагує на штучне освітлення, зробіть викраски і дайте їм «пожити» в квартирі, в ідеалі кілька днів, щоб оцінити їх поведінку при різній погоді.
Остаточний колір пофарбованих стін завжди відрізняється від представленого в каталозі виробника. Якщо ви шукаєте свій ідеальний відтінок, знайти його допоможуть тільки викраски. Зазвичай вони робляться на папері, який кріпиться на лист гіпсокартону, поверхню грунтують. І наносять фарбу в кілька шарів. Так ви зрозумієте, скільки шарів фарби знадобитися для досягнення ідеального результату. Викраски підвищать вартість ремонту, але допоможуть знайти той самий відтінок.
Більше оздоблювальних рішень для стін в спальні Луцьк Будівельний.